SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaraylı futbolcu Bilal Kısa, Avusturya ekibi Josko Ried karşılaşmasında 2-0 geriye düştükleri hazırlık maçını 3-2 kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Keine Sorgen Arena’da yapılan müsabakanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Bilal, yoğun bir süreçten geçtiklerini belirterek, “Hazırlık maçları kondisyon açısından çok önemli. Hazırlık maçı da olsa Galatasaray her karşılaşmaya kazanmak için çıkar. Bugün 2-0 geri düştük ama güzel bir geri dönüş oldu. Mutluyuz. Ben de ilk golümü attım. İnşallah ligde gol atmaya devam ederim. İkinci hazırlık kampını da iyi geçirip lige hazır girmek istiyoruz” diye konuştu.

Yeni bir takıma geldiğinin altını çizen deneyimli futbolcu, “Akhisar Belediyespor’dan sonra illa ki uyum süreci olacak. Milli takımdan tanıdığım oyuncular benimle yakından ilgilendi. Bu süreyi kısa zamanda atlatmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“TEPKİLERE CEVABI SAHADA VERMEK İSTİYORUM”

Bilal Kısa, transferiyle ilgili sosyal medyada tepkiler olduğunun hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

“Tepkiler var. Bunları ben de duyuyorum. Çok da fazla takip etmemeye çalışıyorum. Bunlar olacaktır. Bu tepkilerin cevabını sahada vermek istiyorum. Biraz baskı var ama bunu yavaş yavaş atlatacağım. Ligde uzun yıllardır oynuyorum ama sonuçta yeni bir takıma geldim. Büyük bir camiaya geldim. Bunun farkındayım. Alışma sürecini bu maçlarda atlatacağım. Bugün gol atmam da güzel oldu.”