SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın ‘Kıvırcık’ı kim?

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in yeni prensi, ‘Kıvırcık’ lakaplı eslem Öztürk, Almanya kampında AMK’nın sorularını yanıtladı.

Güncellenme: 09:20, 14/07/2015
Beşiktaş’ın ‘Kıvırcık’ı kim?

amkspor.com / Ersoy Özdem

Eslem Öztürk… Takım arkadaşlarının ve taraftarın ona taktığı isimle Kıvırcık… Şenol Güneş'in şans tanıdığı yıldız adayı idmanlardan geriye kalan vaktinde ise AMK'nın sorularını yanıtladı. Kocaeli Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'ni yeni bitiren Eslem, futbola da 13 yaşında Gölcükspor'da başlamış.

Gölcük ismini duyunca aklımıza hemen 1999'da yaşanan o acı deprem geliyor. Hatırlatıyoruz Eslem'e. O da biraz hüzünle anlatıyor: Deprem yaşandığı zaman 17 aylıktım. Tabi ki hiç bir şey hatırlamıyorum. Göçük altında 4 saat kalmışım. Benden 4 saat sonra da babamı çıkarmışlar. Bazı akrabalarımı kaybettim o depremde…

Gölcükspor’da başlayan kariyeri, 2.5 yıl önce Beşiktaş'a transferiyle devam etmiş. İnönü'ye ilk çıkışını ise unutamıyor: 2013 yılıydı. Antalyaspor ile maç yapıyorduk ve ben de top toplayıcıydım. Sahaya ilk çıktığım an tüylerim diken diken oldu. Ve bu sezon belki orada artık top oynayacağım. Bu benim için büyük bir gurur. O maçta gol atarsam da ne yapacağımı bilmiyorum, sanırım saçmalarım!

Yayınlanma Tarihi:09:19,