SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tolga Zengin hakkında şoke eden iddia

Fenerbahçe'de geçirdiği yılların ardından 2 sezon da Beşiktaş'ta görev aldıktan sonra bu sezon sonundan görevinden ayrılan doktor Ertuğrul Karanlık, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 14:10, 13/07/2015
Tolga Zengin hakkında şoke eden iddia

İşte Ertuğrul Karanlık’ın çok konuşulacak açıklamaları…

Tolga'dan şok talep!

“Jose Sosa bana, ‘Ben Bayern Münih'te oynadım. Almanya'daki doktorlarla aynı seviyedesin' dedi. Dizinin iç yan bağları koptu. 4 hafta sonra oynattım. Sivok, kendisine Dubai'de rehabilitasyon yapılmasını istiyordu. Buna gerekçe olarak bu ülkenin sıcak olmasını gösterdi. Ben de “Afrikaya git o zaman” dedim. İzin vermedim. Sivok, sonra beni şikayet etti. Tolga Zengin, omzundaki sakatlık sebebiyle sakatlığının daha ciddi yazılmasını istedi. Ben de olanı yazarım dedim. Aramız açıldı. Omzuyla ilgili bana küstü, gitti milli takımdan birine (Sarper Çetinkaya) göründü sonra geldi yine bana tedavi oldu. Dizindeki sorunu yine ben tedavi ettim. Ben sertim. Oyuncuya, yöneticiye boyun eğmem. Veli de şikayet etmiş olabilir. Beni dinlemeyip ameliyat oldu.”

‘Çebi'nin akrabalarına bile ben baktım'

“Beşiktaş ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi; kızını, eniştesini ve İngiltere'de yaşayan yeğeninin tedavisini bile bana yaptırıyordu. Bir ara hakkımdaki saçma iddialardan dolayı Ahmet Nur Çebi bana Ümraniye'deki ofisinde, “Sen oyunculardan para mı alıyorsun” dedi. Bu sözlere inanamadım.”

‘Schalke 04'le anlaştım'

“Almanya'dan Schalke 04 sezon sonunda beni istedi. Onlarla görüştüm. Ailem uzun süredir Almanya'ya dönmek istiyordu. Şenol Güneş'le yeni sezon öncesinde değerlendirmede bulunduk. Bana, sağlık heyetiyle ilgili olarak karar vermediklerini söyledi. Ben de bana iyi bir teklif var size kolaylık yapayım yollarımızı ayıralım dedim. Sonra Schalke'yle anlaştım. Yeni sezonda bu takımda olacağım.”

BEŞİKTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü, futbol takımın eski doktoru Ertuğrul Karanlık’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, futbol takımının 2 yıl süreyle sağlık heyetinin başında bulunan Ertuğrul Karanlık’ın bir gazetede yer alan ifadeleri konusunda, “Açıklamaları, kendisiyle yollarımızı ayırmamızın ne kadar isabetli olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır” denildi.

Ertuğrul Karanlık’ın, futbolcular ve yöneticiler hakkında dedikodudan öte gitmeyen, ‘çamur at izi kalsın’ mantığıyla Beşiktaş’ı zan altında bırakacak iddialarda bulunduğu savunularak, “Futbolcularımızın mesleki ikbali ve marka değerlerini hiçe sayarak büyük bir pervasızlıkla yapılan bu açıklamalar, Bay Karanlık’ın profesyonel ahlakı ve duruşu hakkında ibret verici bir örnek olarak mesleki siciline kaydolacaktır. Kulübümüz menfaatlerine zarar veren bu açıklamalarla ilgili olarak, hukuki tasarruf hakkımızı saklı tutuyoruz” görüşlerine yer verildi.

Fanatik

 

Yayınlanma Tarihi:10:08,