SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Osmanlıspor’da teknik direktör arayışları sona erdi. Uğur Tütüneker ile yollarını ayırdıktan sonra yeni teknik direktör bulmak için çalışmalara başlayan başkent ekibi, Mustafa Reşit Akçay ile anlaşmaya vardı.

Osmanlıspor ile üç yıllık anlaşma imzalayan Akçay’ın yardımcılıklarını, Hüseyin Cimşir (Yardımcı antrenör), Hakan Polat (Kaleci antrenörü), Thomas Mark (Kondisyoner) ve Çağlar Volga (Analizci) yapacak.

İmza töreninin ardından konuşan Akçay, ilk hedeflerinin ligde kalmak olduğunu belirterek “Edep ve haddini bilme konusunda duyarlı olacağız. Kulübün ismiyle örtüşen bir vizyonumuz var. Amacımız bu sezon ligde kalıcı olmak. Osmanlıspor Süper Lig’e yükselerek, evine geri dönmüştür.”

RÖBER KULÜPTE KALDI

Osmanlıspor Kulübü’nde sportif direktörlük görevine ise Alman Jürgen Röber getirildi.

İmza törenine katılan Röber, Osmanlıspor’da görev aldığı için mutlu olduğunu belirterek, “Bu kulübe sportif direktör olarak katkı sağlayacağım. 4-6 hafta arasındaki kısa sürede Süper Lig’e takım kurmak kolay değil. Bunu başarmaya çalışacağız. Bizim amacımız ligde kalmak olmalıdır” ifadelerini kullandı.