SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güneş’ten iki yıldıza veto!

Yönetimin anlaştığı Rhodolfo ve Douglas’ı ağır oldukları gerekçesiyle veto eden teknik direktör Güneş, Hollandalı Vlaar’da ısrar ediyor.

Güncellenme: 08:34, 13/07/2015
Güneş’ten iki yıldıza veto!

Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş’ya hem yönetimin, hem de teknik direktör Şenol Güneş'in öncelik verdiği stoper transferinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Önceki gün düzenlenen basın toplantısında başkan Fikret Orman, “1 numaralı hedefimiz savunmamızı güçlendirmek. Bu konuda isim veremem. Ancak Brezilya civarlarından olabilir” demişti. Bu açıklama sonrasında gözler Rhodolfo'ya çevrilmişti. Ancak Şenol Güneş'in Rhodolfo'yu atletik bulmadığı ortaya çıktı.

DOUGLAS AĞIR KAÇTI

Siyah-beyazlı yönetim Rhodolfo'nun yanı sıra, Dinamo Moskova'dan Douglas için de girişimlerini sürdürüyordu. Brezilyalı bu savunmacı için de hem kulübü, hem de oyuncuyla prensip anlaşması sağlandı. Bu konuda hocadan onay bekleniyordu. Ancak Şenol Güneş, “Çok yavaş adam. Gelecek sezon hücum oynayacağız, savunmada çok sıkıntı yaratır” sözleriyle, bu futbolcuyu da veto etti. Yönetim arayışlara girerken, öneri kurt hocadan geldi.

VLAAR ÇOK TUZLU

Beşiktaş Yönetimi, Aston Villa'dan ayrılmayı planlayan Hollandalı Vlaar'ın ismini yönetime verdi. Ancak 30 yaşındaki stoper 2 milyon Euro imza parası isteyince görüşmeler kilitlendi. Güneş'in alternatifi de Dnipro'dan Douglas'tı. Ancak Ukrayna temsilcisi 6 milyon Euro bonservis talep etti. Bu gelişmelerin ardından stoper transferi tam anlamıyla çıkmaz içerisine girdi. Yönetim, hocayla görüşüp durumu çözüme kavuşturmayı amaçlıyor.