SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Cem ŞENGÜL

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası'nda gazetecilerle buluştu. Portekizli teknik adam, yayın yönetmenimiz Cem Şengül'ün sorularını yanıtladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Topuk Yaylası kampından sarı-lacivertli taraftarlara iddialı mesajlar gönderirken, nasıl bir takım yaratmaya çalıştığını da anlattı. Pereira, “Kişilikli, güçlü, karakterli, agresif, yarışmacı bir takım olacağız. Ben baskısız yaşayamam. Başkan Yıldırım da benim gibi. Sorumluluğun baskısını hissediyor. Başarılı olmak, Şampiyonlar Ligi'ne çıkabilmek için yönetim de elinden geleni yapıyor ve yapmaya da devam edecek” dedi.

ZAMAN İHTİYAÇ VAR Zamana ihtiyaç var Ellerinden gelenin en iyisini yapacağının sözünü veren Pereira, “Ancak her işte olduğu gibi bu meslekte de zamana ihtiyacımız var. Asla bahanelere sığınmayacağız, ruhumuzu ve kalbimizi vereceğiz. Kaliteli futbol oynatmak önemli. İyi oyuncularım var. Ama daha takım olamadık. İyi takım olacağımızın da sözünü veriyorum. Büyük kulübe geldim. Başarıya ulaşmak için çalışmak zorundayım” diye konuştu.

BU KADRO BANA YETER Bu kadro bana yeter Sarı-lacivertli takımın hocası, “Henüz istediğim hızda ve baskıda değiliz. Bunu da gerçekleştireceğiz. Zaten transferde bu karakterde oyuncular aldık. Bir iki pozisyonda daha oyuncu alınmasını isterdim. Ama her kulübün bir sınırı var. Bu kadro bana yeter. Şampiyonluk hissedilir. Önce ligin en iyi kadrosu olduğumuzu kanıtlayacağız ve şampiyon olacağız. Yarış kafa kafaya geçecek ama sonuçta başaracağız” dedi.

SİHİRBAZ DEĞİLİM Sihirbaz değilim Şampiyonlar Ligi elemeleriyle ilgili de konuşan Pereira, “Zor rakipler çıkacak, bunu biliyoruz. Buna göre hazırlanıyoruz, günü geldiğinde de hazır olacağız. Çok iyi mücadele edeceğimizin sözünü veririm, ama gruplara kalacağımızın sözünü veremem. Çünkü ben sihirbaz değilim. Taraftarlarımızın kuşkusu olmasın, bu takım onlara yakışacak” diye konuştu. Pereira, Krasiç ve Volkan'la ilgili bir soruya ise “Onlarla ilgili konuşmak haksızlık olur. Bireysel yorum yapmam” yanıtını verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:13,