SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman, “Vodafone Arena'ya çıkmayı istiyor. Ricardo Beşiktaş'ı seviyorsa ve fedakârlık gösterirse biz de gerekeni yaparız. Porto'da 1.3 milyon euroya oynuyor. Kulüp menfaatlerine göre hareket ederiz” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Almanya kampında başta transfer olmak üzere gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Ricardo Quaresma'ya yeşil ışık yakan Başkan Orman'ın açıklamalarından satır başları:

“BAŞKAN OLDUĞUMDA TAKIMDAYDI”

“Quaresma ben başkan olduğumda takımdaydı. Ahlaksız olsaydı kendisine 2 yıllık sözleşme önermezdik. Ücretini indirip 3 yıllık sözleşme yapmak istedik ama oyuncu buna sıcak bakmamıştı. Quaresma kendini Beşiktaş'ın üstünde gören bir hava ile gelmiştir. Beşiktaş'tan üstün kimse yoktur. Taraftarın büyük sempatisi var. Bizde karşılıksız kalmak istemiyoruz.”

“QUARESMA’NIN ÜCRETİ BELLİDİR” Quaresma'nın ücretleri bellidir. Beşiktaş'ın da verecekleri bellidir. Oyuncu çok gelmek istiyor. Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu artık farkındadır. Vodafone Arena'ya çok çıkmak istiyor. Oraya çıkmanın bedeli vardır. Fedakârlıkları gösterirse neden olmasın? Sevgi fedakârlık demektir. Taraftar Beşiktaş'ı çok seviyorsa maça gelir. Ricardo da Beşiktaş'ı seviyorsa ve gerekliliklerini yerine getiriyorsa biz de gerekeni yaparız. Porto'da 1.3 milyon euroya bir ücrete oynuyor. Kulüp ilkelerine ve menfaatlerine göre hareket ederiz.

“ÜÇ BÖLGEYE TRANSFER YAPACAĞIZ” Önemli oyuncuları transfer etmek istiyoruz. Üç bölgeye transfer yapacağız. Stoper, santrafor ve sol açık. Stoper ve santrafor birinci önceliğimiz. Veli'nin durumuna göre bir atak daha yapabiliriz. Beşiktaş takımı Arife günü İstanbul'a dönüyor. 20'sinde başlayacak kampa kadar beklediğimiz bütün oyuncular gelmiş olur.

“ÇİN’DEN OYUNCU ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ” Önümüzdeki yıllarda Çin'den bir oyuncu almayı düşünüyoruz. Devre arasında sağ bek alacaktık, hocamız sıcak bakmadı. Şenol hocanın Uzak Doğu deneyimi var. Bir dahaki sene kampları orada yapacağız.

TOP 73 RESMİ MAÇ Ricardo Quaresma, Beşiktaş formasını 2010-11 ve 2011-12 sezonlarında giydi. Toplam 73 resmi karşılaşmada görev yapan Portekizli yıldız rakip fileleri 18 kez havalandırdı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:10:38,