SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Bahadır ÇOKİŞLER

SARI-KIRMIZILI yönetim daha önce gündemine gelen sağ kanat oyuncusu için bir kez daha teklif yaptı. Sözleşmesi 1 yıl sonra bitecek olan Farfan yeşil ışık yaktı. Bonservisi için görüşmeler başladı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ İÇİN Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon yasadıgı hayal kırıklıgına tekrar ugramak istemeyen ve kadrosunu güçlendirmeyi hedefleyen Galatasaray, Perulu yıldız Jefferson Farfan için bir kez daha harekete geçti. Sarı-kırmızılı yönetim sag kanatta oynayan hızlı futbolcudan “Gelebilirim” yanıtını alınca bonservisi için kulübü Schalke'nin kapısını çaldı. Daha önceki görüsmede Alman kulübünü ikna edemeyen yöneticilerin bu kez fiyat artırdıkları ifade edildi.

KENDİSİ DE İSTİYOR Farfan'ın özellikle Lukas Podolski'nin transferini öğrendikten sonra Galatasaray için istekli olduğu, hatta Schalke'den de kolaylık gösterilmesini talep ettiği bildirildi. Perulu futbolcu geçen sezon sakatlığı nedeniyle fazla forma giyme şansı bulamamış, sadece 9 maçta oynayıp, 4 gol atmıştı. Sonra tamamen iyileşen Farfan, Peru Milli Takımı'ya Copa Amerika'da 4 maçta mücadele etmişti. Farfan, santrfor da oynayabiliyor.

farfan_detay