SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer gündemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Orman, bir soru üzerine Fenerbahçe’nin yarın İstanbul’a getireceği Van Persie ile ilgili şunları söyledi: “Farkındaysanız bu mesajları transferler olduğu zamanda direkt anlatıyoruz. Bizde transfer 365 gün sürüyor. İzleme ekibi raporu bana iletiyor. Bu raporları inceledikten sonra bizler de inceliyoruz. Ben ise hem mali hem de oyuncu kapasitesi ile alakalı karar veriyorum. Benim dışında Erdal bey (Torunoğulları) de araştırma yapıyor. Robin Van Persie bizim ilgimizde olan oyuncudur. Daha ismi ortada yokken bizim gündemimizde olan bir oyuncu idi.

“3-4 hafta önce Van Persie’ye teklif yaptık”

Ve biz bu görüşmeleri yaptık. Yani oyuncularla görüşmelerimiz uzun zamandan beri var. Bizim bütçemiz içerisinde teklif yapılmıştır. Değerli rakibimiz bizden sonra devreye girmiş, biz de onların önüne çıkmış değiliz. Bu oyuncunun vereceği karardır. Kulübün bütçesini zarara sokacak değiliz. Biz bu teklifi Demba Ba’yı göndermeden önce yapmıştık. Hiçbir zaman hiçbir transferde böyle işlere girmedik. Aynı mevkiide ilgilendiğimiz başka oyuncular da var. Beşiktaş büyük bir kulüp. Bizim açımızdan çok büyük bir önem arzetmiyor. 3-4 hafta önce teklifi yaptık. Bu tekliften 1 santim bile ileri gitmedik. Kulüpler bizim ismimizle fiyat artırmış olabilir. Alacağımız oyuncunun takım içindeki dengeleri bozmaması lazım.”

Quaresma, Beşiktaş’a gelmek çok istiyor

Quaresma ben başkanken takımın oyuncusu idi. Ricardo’ya şunu söyledik. Biz o dönem daralma pozisyonundaydık. Quaresma’ya “3 milyon 750 bin eurodan 2.5 milyon euroya indirip 3 yıllık sözleşme yapalım” dedik. Bu teklife sıcak bakmadı. Benim şahsi kanım şudur. Bizim açımızdan Beşiktaş’tan üstün hiçbir şey yoktur. Kim olursa olsun Beşiktaş’tan büyük olamaz. Şu anda Beşiktaş’a gelme arzusu vardır. Biz de bunu karşı kayıtsız kalmak istemiyoruz. Bizde bir oyuncuya ödeme yapılırken, aynı oranda herkese yapılır. Beşiktaş’ın bugün hiçbir futbolcuya borcu yoktur. Kimseye ayrımcılık yapmayız. Mali yapımıza uyduğu takdirde, Şenol Güneş de isterse transfer edilebilir. Quaresma’nın ücreti bellidir. Çok gelmek istiyor. Beşiktaş’ın büyük kulüp olduğunu biliyor. Vodafone Arena’ya çıkmak istiyor. Fedakarlıklar gösterirse neden olmasın. Sevgi fedakarlık gerektirir. “

Yayınlanma Tarihi:17:16,