SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un başarılı orta saha oyuncusu Mehmet Ekici, Barcelona’ya imza atan Arda Turan ve Manchester City’ye transfer olan Enes Ünal ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in önemli bir lig olduğunu ve büyük futbolcuların lige geldiğini söyleyen Mehmet Ekici, “Türkiye’de önemli futbolcularımız var, Arda Turan büyük bir örnek. Bizi iyi temsil ediyor, Barcelona’da da iyi temsil edecektir. Enes kardeşimiz de öyle. Neden bizden daha fazla Enes Ünal, Arda Turan gibi futbolcular çıkmasın?” ifadelerini kullandı.

“TRABZONSPOR’DA OYNAMAK GURUR VERİCİ”

Trabzonspor’da oynamanın kendileri için gurur verici olduğunu Ekici “”Büyük bir camiamız var. Bizim için burada oynamak gurur verici. Bunun için de büyük hedeflerle yola çıkmamız gerekiyor. Bu sezon da büyük adımlarla ilerlemek ve şampiyonlukta yarışmak istiyoruz. Çünkü biz Trabzonsporuz” dedi.

Ekici, Trabzonspor’da çok mutlu olduğunu belirterek, “Arkadaşlık ortamı çok iyi. Kendimi zaten sadece takıma değil, bütün Trabzon’a kabullendirdiğimi düşünüyorum” diye konuştu.

“BİR HAMİ HOCA OLMAK İÇİN ERKEN”

Kendisinin frikik golleri ile tanınan Hami Mandıralı’ya benzetilmesi ile ilgili de konuşan Ekici “Bu çok onur verici ama Hami hocamız çok önemli işler yapan biri. Bir Hami hoca olmak için erken. O efsanevi bir oyuncuydu. Sadece benim için değil, çoğu futbolcu için örnekti. İnşallah ben de aynı şekilde devam ederim” şeklinde konuştu.

Bordo-mavili futbolcu, bir gazetecinin, “Birçok gurbetçi oyuncunun, ‘Alman Milli Takımı’nda forma giysek daha farklı noktalarda olurduk’ şeklindeki açıklamaları var. Bu konuyu nasıl değerlendiriyorsun?” şeklindeki sorusuna, “Yıllardır Almanya Milli Takımlarında forma giydim. Sonuçta Türküm, damarlarımda Türk kanı dolaşıyor. Hiçbir zaman ‘yanlış karar verdim’ demedim, bundan şüphe duymadım. Benim için milli takım formasını giymek gurur verici bir şey” yanıtını verdi.

Yayınlanma Tarihi:18:04,