SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon NBA’de Oklahoma City Thunder forması giyen ve gösterdiği performansla takımı sırtlayan iki isimden olan Enes Kanter, NBA’de sergilediği başarılı performansla transfer döneminin en gözde isimlerinden birisi oldu. Batı Konferansı ekibi Portland Trail Blazers, A Milli Basketbol Takımı’mızın EuroBasket 2015 aday kadrosuna dahil edilmeyen 23 yaşındaki Enes’e, 4 yıllığına 70.58 milyon dolarlık teklifte bulundu.

Thunder ile kontratı ‘sınırlı serbest’ durumda olan Enes Kanter, önce mevcut takımının 70.58 milyon dolarlık kontrata imza atıp atmayacağını bekleyecek. 3 güç içerisinde kararını verecek olan Thunder, Enes’e 70.58 milyon dolar vermesi halinde ‘sınırlı serbest’ durumunda olan oyuncusunu takımda tutacak.

TÜRK SPOR TARİHİNİN EN ÇOK KAZANAN İSMİ OLACAK

Kanter’in yeni kontratı kabul etmesi halinde yıllık, 17.645 milyon dolar alacak. 2.11’lik pivot öneriyi kabul ederse Türk spor tarihinin en fazla parakazanan oyuncusu olacak. Portland takımından aldığı teklifi değerlendiren ünlü sporcu, “NBA’deki ilk 4 yılımda maksimum kontrat teklifi almam ve bu listeye girmem ülkem adına gurur verici bir gelişmedir. Milletimizi ve değerlerimizi en iyi temsil edebileceğim ve en iyi hizmeti verebileceğim takım hangisiyse o olsun” şeklinde konuştu.