SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor, 2015-2016 sezonunda giyeceği formaları, genel kurul üyelerinin katıldığı iftar yemeğinin ardından düzenlenen defile ile tanıtıldı.

Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, yönetim kurulu üyeleri, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, futbolcular ve bine yakın genel kurul üyesi katıldı. Açık havada gerçekleştirilen yemeğin ardından voleybolcular, basketbolcular ve futbol takımlarının yeni sezon antrenman malzemeleriyle birilkte maç formaları tanıtıldı. Futbolcular Ertuğrul Ersoy, Tomas Sivok, Emre Taşdemir, Erdem Özgeç, Sedat Berisha, Bakambu, Tomas Necid, Bekir Yılmaz, Mert Günok, Harun Tekin, Okan Koçuk, tek tek podyuma çıkarak Efsane Çubuklu, Beyaz Mazi, Yeşil Sevda, Gök Mavi adı verilen yeni formaları tanıttı. Gecede ayrıca, Timsah Ailesi adı verilen maskot tanıtıldı.

BÖLÜKBAŞI: BİZE VE HOCAMIZA GÜVENİN

Törende koşan Başkan Recep Bölükbaşı, Bursaspor tarihinin maçlar ve kongreler dışındaki en büyük aile organizasyonunda bir araya geldiklerini belirterek, katılan herkese teşekkür etti. Bölükbaşı, şunları dile getirdi: “Birbirimize kızsak da darılsak da bu iftar sofrasında kırgınlıklarını kapının dışında bırakacaktır. Bazen yanlış yapmış olabiliriz. Kırdığımız kim varsa kucaklamaya hazırız. Bursaspor’umuzu hepimizi gururlandıracak başarılara hep birlikte taşımak istiyoruz. Sizden istediğimiz tek şey bize ve hocamıza güvenmenizdir. Sizler şampiyon takım tutmadınız, tuttuğunuz takımı şampiyon yaptınız. Bursaspor’a oyuncular gelir gider. Bugün giden oyuncuları sizler yıldız yaptınız. Onlar buraya yıldız olarak gelmedi. Siz Bursaspor’u dualarla şampiyon yapmış büyük Bursaspor taraftarlarısınız. Bu sezon kadrosu geçen seneden daha güçlü bir kadro olmaya adaydır. Daha büyük başarılar elde edecektir. Yeter ki sizler inancınızı bu çocuklara hissettirin ve sezon boyunca sabırla takımınızı destekleyin.”

TARAFTARLAR PANKART AÇTI

Bu arada forma tanıtımından önce Özlüce Tesisleri girişine gelen Bursasporlu taraftarlar, ‘Israr etme, istifa et’ yazılı pankart açtı.