SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Antalyaspor, geçen sezon Fenerbahçe’den kiraladığı Oğuz Mataracı’yı transfer etti.

Hasan Subaşı Tesisleri’nde düzenlenen Gültekin Gencer’in de hazır bulunduğu törende, 20 yaşındaki orta saha oyuncusu Oğuz, kendisini 4 yıllığına Antalyaspor’a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Başkan Gültekin Gencer, burada yaptığı konuşmada, Antalyaspor’da 1 yıl satın alma opsiyonlu kiralık oynayan Oğuz ile 4 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Gültekin Gencer’in açıklamaları:

“Oğuz çok önemli genç bir yetenek. Genç yaşta olmasına rağmen Antalyaspor’da forma imkanı bulduğu gibi final maçında da kader anını yaratan futbolcuydu. O gün bize o mutluluğu yaşatan futbolcumuz ‘Antalyaspor’dan başka yere transfer olmam’ düşüncesiyle Fenerbahçe’den geçişinde hiç problem yaşatmadı. Hepimize hayırlı olsun.”

“Herkesi reddettim ve Antalyaspor ile anlaştım”

Oğuz Mataracı ise Fenerbahçe’de 15 yıla yakın zamanının geçtiğini anlatarak, orada istediği aile ortamını bulamadığını ifade etti.

Antalyaspor’da istediği ortamı bulduğunu vurgulayan Oğuz, şunları kaydetti:

“Birçok yerden teklif geldi ama kararım kesindi. Antalyaspor’dan başka bir yerde oynamayacaktım. Herkesi reddettim ve Antalyaspor ile anlaştım. Buraya geldiğim için çok mutluyum, uzun yıllarda burada olmak istiyorum. Hedeflerime ulaşmak ve Antalyaspor’u daha başarılı yapmak için çalışacağım.”

Yayınlanma Tarihi:14:09,