SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon Süper Lig biletini play-off’ta kaçıran Adana Demirspor, gelecek sezonda da iddialı olmak için transferlere başladı. Demirspor, Fransız forvet Mickael Pote ve kaleci Oğuz Dağlaroğlu’nu kadrosuna kattı.

Taraftara açık yapılan imza töreninide Pote 2, Oğuz ise 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Sedat Sözlü, törende yaptığı açıklamada, kulübün 21 yıllık Süper Lig özlemini bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sorumluluğun bilincinde olarak 24 saatini Adana Demirspor ile geçirdiğini ifade eden Sözlü, “Gecem gündüzüm Adana Demirspor ile olacak. Çok iyi çalışarak, etüt ederek, iyi araştırarak kıymetli oyuncuları kadromuza katıyoruz” diye konuştu.

Teknik direktör Osman Özköylü’nün istekleri doğrultusunda hareket ettiklerini anlatan Sözlü, şunları kaydetti:

“Başta bu iş, inanmaktan ve güvenmekten geçer. Ben Osman Özköylü hocama çok güveniyorum. En iyisini yapma gayreti içindeyiz. Hiç gizli gündemimiz olmayacak. Adana Demirspor’un 21 yıllık Süper Lig özlemine son verme gayreti içerisindeyiz. El birliğiyle, hiç siyasi ayrım gözetmeksizin herkesi Adana Demirspor çatısı altında birleşmeye davet ediyorum. Adana’da çatışma bizimle bitecek, en güzel günler bizimle beraber olacak.”

Transferleri yaparken takımda tecrübeli isimleri görmek için büyük gayret sarf ettiklerini de bildiren Sözlü, “(Atan da tutan da iyi olsun) derler. Atanı da tutanı da getirdik. Oyuncularımız bilgi, birikim ve tecrübesiyle bize çok büyük katkı sağlayacak” ifadelerini kullandı.

FUTBOLCULARIN AÇIKLAMALARI

Tecrübeli kaleci Oğuz Dağlaroğlu, kendisini camiaya, insanlara ve şehre layık gören herkese teşekkür etti.

Çok mutlu olduğunu dile getiren Oğuz, “Çok doğru bir tercih yaptığımı bir kere daha gördüm. İnşallah 21 yıllık özlemi 22 yapmayacağız. Bu yıl bu özlemi gidereceğiz ve Adana Demirspor’u layık olduğu yere taşıyacağız” diye konuştu.

Forvet Pote de taraftarın “Pote bizi cumaya götür” tezahüratlarına karşı gülerek, “İnşallah” dedi.

Taraftara teşekkür eden Pote, “Antrenör ve başkanın desteğiyle geldim. Bu desteğiniz beni daha çok motive ediyor. İnşallah şampiyon olacağız. O potansiyele sahibiz. Birlik olup şampiyonluğa doğru ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Antrenman sahasındaki imza törenini izleyen taraftarlar, meşale yakıp takıma destek verirken, her iki oyuncuyla fotoğraf çektirdi.