SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kendime Taffarel’i örnek alıyorum”

Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Brezilyalı kaleci Fabiano Ribeiro, Topuk Yaylası'nda basın toplantısı düzenledi. Kampın çok iyi geçtiğini belirten Ribeiro, kendisine Galatasaray'ın kaleci antrenörü Taffarel'i örnek aldığını söyledi.

Güncellenme: 17:10, 09/07/2015
“Kendime Taffarel’i örnek alıyorum”

Ribeiro, “Taffarel kazanmayı gayet iyi bilen bir kaleci. Dönem dönem O’nu örnek aldığımı söyleyebilirim” dedi. Kamp döneminin iyi geçtiğini belirten Fabiano, “Çok yoğun bir şekilde çalıştığımızı söyleyebilirim. Hocamız tüm takıma yoğun bir antrenman uyguluyor. Kamp dönemimizi çok iyi gidiyor” şeklinde konuştu.

“PEREIRA İLE İLİŞKİMİZ ÇOK İYİ”

Pereira ile arasında olan ilişki hakkında açıklama yapan Brezilyalı kaleci, “Öncelikle Pereira ile ilişkimin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birbirimizi çok iyi anlayan iki insanız. Çok iyi bir hoca öğrenci ilişkimiz var. Porto’ya ilk gittiğimde onunda birlikte çalıştım. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Çok büyük bir profesyonel. İyi bir çalışma süreci geçirmemize neden oluyor onun profesyonelliği. Onun bana katabilecekleri. Artenman dışında da ilişkimiz iyi. Hiç kimse 1 maçla dünyanın en iyisi veya kötüsü olmaz. Kariyeri boyuncu gösterdiği performans ve süreklilik önemlidir. Kimse yüzde yüz performansını koyamaz. Ben o maçı ve geçtiğimiz sezonu geride bıraktım. Ben işime bakıyorum ve takımıma nasıl yardımcı olurum ona bakıyorum. Uyumumuzu her geçen gün artıyoruz. En iyi şekilde çalışmalarını sürdürüyoruz” dedi.

“FENERBAHÇE’DEN BANA TEKLİF GELİNCE KAÇIRMAK İSTEMEDİM”

Fabiano, “Fenerbahçe’den bana teklif gelince bunu kaçırmak istemedim ve kabul ettim. İlk kabul ettiğim andan beri çok büyük mutluluk duyduğumu söyleyebilirim. Burada çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Burada çok büyük profesyonellerin olduğunu biliyordum ama her sporcuda olduğu gibi ben de hep mücadele etmem gerektiğinin farkındayım. Ama bunu hep mütevazilik ve saygı çerçevesi içinde yapacağım. İşimi sahada gösterip ilk 11 oyuncusu olmaya çalışacağım. Hiç kimse oynamamak için çıkmaz sahaya. Burada kalmak için iyi bir futbol göstermek zorundayım. Herkes benim işimden memnun olmalı ki ben burada kalayım. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım ve sezon sonu göreceğiz” ifadelerini kullandı.

“TAFFAREL’İ ÖRNEK ALDIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM”

İdeolünün her zaman tek bir kaleci olmadığını belirten Fabiano, “Hep büyük takımlarda oynayan kalecileri izledim ve ne alabilirim ona baktım. Hep iyi bir gözlem yapmaya çalıştım. Ama bir örnek verebilirim size; Taffarel. Türkiye’de forma giymiş ve şuanda da çalışmakta olan bildiğiniz gibi. Kazanmayı gayet iyi bilen bir kaleci. O’nu örnek aldığımı söyleyebilirim dönem dönem. Kalecilerin değişime uğradığını biliyorum ve öneminin arttığını düşünüyorum.Son yenilikleri takip etmek kaleci için çok önemli. Maçlarda takıma yardımcı olabilmek, her gün kendimi daha iyi neler yapabilirim diye düşünmek çok önemli. Ama bir de hocanın kararı var. Her şey hocanın kararı olacak. Son karar hocanın olacaktır” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:38,