SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takımın kamp yaptığı Avusturya’da basın mensuplarıyla biraraya gelen Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Fernando Muslera’nın yedeği olacak bir kaleci almaları gerektiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor’dan ayrılan Hakan Arıkan’la ilgilendiklerini söyleyen Hamzaoğlu, “Bir kaleci almamız lazım. Hem maliyetinden hem de yedek olacağından dolayı yabancı değil Türk kaleci arayışımız var. Hakan Arıkan da ilgilendiğimiz isimlerden biri” dedi.

MELO’YA 20 TEMMUZ’A KADAR SÜRE

Hamzaoğlu, dönmeyeceğini belirten Brezilyalı oyuncu Felipe Melo’ya net kararını vermesi için 20 Temmuz’a kadar süre tanıdığını söyledi.

Ülkesinden dönmeyeceğini bildiren Melo’nun durumuna bağlı olarak transferi şekillendireceklerini aktaran Hamzaoğlu, “Melo bizim elimizi kolumuzu bağlıyor. Kendisiyle konuştum, 20 Temmuz’a kadar süre verdim. Melo’ya ‘Kararını ver. Bu süreye kadar kendine takım bulacaksan bul, geleceksen de artık 20’sinden itibaren aramızda ol’ dedim. Melo bizim oyuncumuz. Gelip oynaması lazım. Bir yıl daha kontratı var. Bildiğimiz bir oyuncu. En azından ne alacağımızı biliyoruz” diye konuştu.

Brezilyalı oyuncuya zaman vererek, kendisini kazanmak istediğini vurgulayan sarı-kırmızılı teknik adam, şöyle devam etti:

“Melo benim oyuncum ancak isteyerek gelmeli, mecburen değil. Kafası burada olmalı. Mecburen burada olan futbolcudan fayda göremem. Kendi koşarak gelmeli. O yüzden 20’sine kadar vaktim var. Gitmek istiyorsan tamam, git. Kapı sana açık ama bir bedeli var. 20’sine kadar ben sana süre tanıyorum. Gideceğin kulüp ile o zamana kadar anlaş. Yoksa buraya gelip hala ‘ben gideceğim’ deme. Bu olmaz. Bu güzel ortamın da havası bozulur.”

GUIDETTI VE MARIO GOMEZ SÖZLERİ

Forvet transferi yapmayı düşündüklerini dile getiren Hamza Hamzaoğlu, fiyatların yüksek olmasından şikayetçi oldu.

Basın mensuplarının forvet transferiyle ilgili ısrarlı soruları üzerine Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

Forvet transferi düşünüyoruz fakat fiyatlar yükseğe çıkıyor. Guidetti’yi şu an düşünmüyoruz. Mario Gomez’i düşündük ama 9 milyon avro bonservis istediler, kendisi de yıllık 5 milyon avro net istedi. Ben de isterim yıldız alalım ama dengeler var. Sadece bir oyuncuyla maç kazanamam, takım olmamız lazım. Sabri’ye verilen ücret ve Jem transferi için eleştiriliyoruz. Bir takım 11 tane Sneijder’den kurulmaz. 28 tane üst düzey oyuncu alıp burada ne yapacağız? Hangisini oynatacağız? Takım olmaya çalışıyoruz. Kiralıklar, altyapıdan oyuncular burada. Kolej havasında çalışıyoruz, tıkır tıkır gidiyor. Aralarından birkaçını kazansak kötü mü olur?

HAMZAOĞLU, SABRİ-PEREIRA KONUSUNDA KIZGIN!

Yönetici Cüneyt Tanman’ın Sabri Sarıoğlu ile Maxi Pereira’yı kıyaslamasıyla ilgili sorular üzerine Hamzaoğlu, şunları kaydetti:

Aslında Sabri ile anlaşmayıp Maxi Pererira ile 2 katına anlaşsak daha iyi olurdu. İnsanlar bunu istiyor herhalde. Verelim 5 milyon avro, getirelim o zaman. Böyle davranıldığı için şimdi hareket edemiyoruz. Hiç borcumuz olmasaydı, 9 milyon avro verip Mario Gomez’i gururla getirseydik buraya. Kendi oyuncularımıza da daha fazla para verip onları mutlu etseydik. Mecburuz, biz bu kulübü düşünmek zorundayız. Antrenör olarak ben kendi kariyerimi düşüneceğime, yönetime ‘İstiyorum ben bunu, alın’ dedim. Almazlarsa ‘Almadılar, ben ne yapayım?” derim. Bu mu doğru davranış?”

CAROLE’DE SON DURUM 

Fransa’nın Troyes Kulübü’nde oynayan ve anlaşmaya varılan Lionel Carole’ün ikinci kamp dönemine yetişeceğini aktaran Hamzaoğlu, “Carole’e Lille de talip. Ufak pürüzler var ve gidereceğiz. Carole bizim ileri dönük projemiz. En azından bizimle zaman geçirmiş olsun. Zamanı geldiğinde Alex’in yerine düşünebileceğimiz bir oyuncu. Çocuk bizi istiyor, ben onu biliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir haftalık çalışma süresinde gözüne giren oyuncuların olduğunu ancak isim vermeyeceğini vurgulayan Hamza Hamzaoğlu, “Gözüme giren isimler var ama doğru olmaz. Hepsinden memnunum. Örneğin Emre Can Coşkun 6 ay kiralık gitti, kendine güvenerek ve gelişerek geldi” diye konuştu.

Hamzaoğlu, transferi nedeniyle eleştirilerin yapıldığı Bilal Kısa’nın eleştirilerden olumsuz etkilendiğini aktararak, “Şu an baskı altında oynuyor. Antrenmanlardaki tavrı sosyal medyanın psikoloji üzerindeki etkisini gösteriyor. Oysa doğru davranışı yapması lazım. Tereddüt içinde oynayabiliyor” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:14:37,