SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünyayı ayağa kaldıran adamın cezası açıklandı

FIFA'dan yaşanan yolsuzluk ve rüşvet skandalını ortaya çıkaran Chuck Blazer, FIFA tarafından tüm futbol aktivitelerinden men cezasına çarptırıldı.

Güncellenme: 12:42, 09/07/2015
Dünyayı ayağa kaldıran adamın cezası açıklandı

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz ay FIFA seçimlerinden önce tüm dünyayı ayağa kaldıran bir gelişme yaşanmıştı. FIFA’nın yolsuzluk ve rüşvet skandalına karıştığını ortaya çıkaran Chuck Blazer, spor kamuoyu gündeminin bir numaralı ismi olmuştu.

Yaptığı itiraflar ile FIFA yöneticilerinin gözaltına alınmasını sağlayan Blazer’ın bu hareketi cezasız kalmadı. FIFA, Blazer’ı, ömür boyu tüm futbol ile ilgili faaliyetlere katılmaktan men etti. FIFA Etik Kurulu Adalet Komisyonu Başkanı Hans-Joachim Eckert’in aldığı kararla, Blazer’in, 1998 ve 2010 Dünya Kupalarının düzenleneceği ülkelerin belirlenmesi sürecinde kendisinin ve diğer üyelerin rüşvet aldığını itiraf ettiğinin geçen ay ortaya çıkması kapsamında men cezası kararının alındığı ifade edildi.

Açıklamada, “Blazer, birçok kez görevini kötüye kullanmıştır” denildi.

FIFA’nın eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler Futbol Konfederasyonu (CONCACAF) Gernel Sekreteri olan Blazer, böylece futboldan uzaklaştırılmış oldu.

Yayınlanma Tarihi:11:29,