SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çocukları kaçırmayın!

9 Temmuz 2015

Oğlum Yılmaz Ege 12 yaşında. Beşiktaşlı. Sınıfında tek kalsa da, takımı sonuç olarak ezeli rakiplerinin gerisinde de kalsa vazgeçmiyor bu sevdasından.

Ama bu yıl bir burukluk var içinde; geçen gün “Baba” dedi, “Galatasaray Podolski'yi aldı. Fenerbahçe Nani'yi. Biz neden kimseyi alamıyoruz? Üstelik elimizdekiler de gidiyor!” “Beck'i aldı ya Beşiktaş” karşılığını verecek oldum; “Beck mi? Onlar Arsenal'den Manchester'dan alıyor, biz Hoffenbilmemne takımından. Adam çok iyi olsaydı şimdiye kadar Almanya'nın büyük takımlarına gitmez miydi?” yanıtını aldım. Yine de direndim; “Oğlum, bak Beşiktaş stat yapıyor. Belki o yüzden bu kadar geride kalıyordur transferde.”

“Peki içinde izleyecek futbolcu olmayınca o stada neden gidelim” dedi bu sefer de. Ne yaptımsa gönlünü edemedim. Beşiktaşlılar. Beşiktaş'ı yönetenler… Çocuklar Beşiktaşlı olmaktan kaçıyor hızla biliyor musunuz? Neden mi? Sonuç yok. Derbi galibiyeti yok. Şampiyonluk binde bir! Başarı zaten yok! Biliyorum; bunda sizin de suçunuz yok! Hep hocalar suçlu! Samet Aybaba, Slaven Bilic gibi! Böyle giderse Beşiktaşlı çocuk kalmayacak; yıllar sonra bir yaş kuşağından kimse olmayacak taraftar olarak! Ya orta yaşlı, ya da Metin-Ali-Feyyaz'lı kadronun büyüsüne kapılarak Beşiktaşlı olmuş yaşlılar kalacak tribünde.

Şunun yanıtını istiyorum bir Beşiktaşlı çocuğun babası olarak sizden. Oğluma Quaresma formasını aldım, gönderdiniz! Fernandes formasını giydi üstüne, bedavaya elinizden çıkardınız! Demba Ba formasıyla gurur duydu, sattınız! Yerlerine yenisini de koyamadınız; formasını alacak yıldız bırakmadınız.

Şimdi söyleyin bana ben bu sene oğluma hangi futbolcunun formasını alayım? Beck'in mi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek