SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şike Davası’na 18 Eylül’de devam edilecek

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılandığı dava ile haklarındaki hükümler Yargıtay tarafından bozulan 31 sanığın yargılandığı dava dosyalarının birleştirilmesiyle "Futbolda şike" davasının 3. duruşması bugün görüldü... Mahkeme 18 Eylül Cuma günü saat 10:00'a ertelendi.

Güncellenme: 13:02, 08/07/2015
Şike Davası’na 18 Eylül’de devam edilecek

İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00’da başlayan 3. duruşmaya tutuksuz sanıklar Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu katılırken, Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu diğer 29 tutuksuz sanık katılmadı.

Mahkeme Başkanı Ahmet Civelek, şike iddiasına konu olan maçlarla ilgili gözlemci, hakem ve temsilci raporlarının mahkemeye ulaştığını açıkladı. Duruşma Tanık Cengiz Zülfikaroğlu’nun dinlenilmesiyle devam ediyor.

– Cihan Oskay, yine dilekçe göndererek duruşmaya tanık olarak katılmak istediğini belirtti.

Bülent Uygun: “Fenerbahçe’yi yenseydim 4. olacaktık ve alacağım prim ayrı bununla ileride kazanacağım para ile kıyaslanmayacak paralarla şike ile suçlandım. Ben Aziz beyi çok sevmem. Çünkü benim Fenerbahçe’ye teknik direktör olamayacağımı düşünürdü. Buca’daki emniyet müdürü gözaltına alınan menajerlere ‘İstediğim ifadeyi ver 2.5 milyon tazminat alırsınız’ dedi. Ayrıldığım eşimin iftira içerikli mesajlarını delil olalarak sundular. İtibarsızlaştırdılar. 8 ay içeride yattım. Ben Türkiye’nin en başarılı yeni jenerasyon hocalarındandım.

İŞTE BUGÜN VERİLEN ARA KARARLAR

araaaa

 

Yayınlanma Tarihi:10:38,