SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

İngiltere’de Liverpool ve Manchester City arasından haftalardır süren Raheem Sterling pazarlığı sürüyor. Genç yıldız için teklifini en son 40 milyon pounda çıkaran Manchester City, Liverpool’un kararını beliyor.

Transfer pazarlığı kıyasıya sürerken, Sterling’in Liverpool’un sezon öncesi kampına katılmamak için yönetimden izin istemesi büyük tepkilere neden oldu. Böylece yönetimin kendisine sunduğu haftalık 100 bin poundluk teklifi kabul etmeyen genç futbolcu, Manchester City’ye gitmek için gemileri yaktı. Ancak Sterling’in bu hareketi Liverpool taraftarının pek hoşuna gitmedi.

Sosyal medya hesaplarından Sterling’e öfke kusan taraftarlar, İngiliz yıldızı kulübe ihanet etmek, paragöz ve açgözlü olmak, taraftara saygısızlık yapmak ve takımı satmakla suçladı.

RODGERS’IN İNADI

Sterling’in Liverpool’un sezon öncesi kampına katılmaması durumunda takımdan gönderileceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Brendan Rodgers, ne olursa olsun daha önce Sterling için belirlediği 50 milyon pound bonservis ücretinden bir kuruş bile inmeyi düşünmüyor.

Manchester City bu rakama çıkarsa Rodgers’ın transfere onay vermekten başka çaresi yok… Kampa katılmak istemeyerek büyük tepki çeken Sterling’in Liverpool’un maçlarını oynadığı Anfield Road’da taraftarın karşısına bir daha çıkması oldukça zor… Eğer transfer gerçekleşirse, Manchester City’nin Liverpool ile deplasmanda oynayacağı maçların Sterling açısından oldukça gergin geçeceği kesin…

DE GEA GİBİ YÖNETEMEDİ

Liverpool’da kalsa da Manchester City’ye transfer olsa da Sterling’i zorlu bir sezon bekliyor. Kampa katılmak istemeyerek büyük bir hata yapan yıldız futbolcu, transfer sürecini Manchester United’dan ayrılmak isteyen David de Gea gibi yönetememenin sıkıntılarını gelecek yıllarda fazlasıyla yaşayacak gibi görünüyor.

Real Madrid’in listesinde yer alan De Gea, transfere yeşil ışık yakmış ancak sezon hazırlıklarına başlayan Manchester United ile antrenmanlara çıkmayı sürdürdü. Başarılı kaleci yönetime, Sterling’in yaptığı gibi ‘Rest çekmek’ anlamına gelecek “Gitmeme izin verin”, “Yeni sözleşme imzalamam”, “Kampa katılmam” şeklindeki söylemlerden de kaçındı.