SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin yeni transferi Portekizli futbolcusu Luis Nani, taraftarlara kendisine gösterdikleri ilginin karşılığını vermek için sabırsızlandığını söyledi.

Sarı-lacivertli takımın Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde yaptığı sezon öncesi kampta FB TV’nin sorularını yanıtlayan Nani, taraftarın kendisine harika bir karşılama hazırladığını belirtti.

Takıma katıldığından bu yana kendisine gösterilen ilgiden oldukça mutlu olduğunu anlatan Portekizli yıldız, şöyle konuştu:

“Takım arkadaşlarım beni burada çok iyi karşıladı. Çok iyi davranıyorlar ve benim burada kendimi rahat hissetmem için her şeyi yapıyorlar. Buradaki Fenerbahçe çalışanları, hocalarımız ve tüm teknik heyetimiz, aynı zamanda oyuncu arkadaşlarım, bana hep en iyi davranışlar sergiliyor. Bana büyük bir özen gösterdiklerini söyleyebilirim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu takımla çalışabilmek için sabırsızlanıyorum. Şu ana kadar birkaç antrenman yaptım ama bunlar takımdan ayrıydı. Takımla çalışmak için sabırsızlanıyorum ve bu takıma faydalı olabilmek için, hazır olabilmek için uğraşıyorum. Taraftarlara bana gösterdikleri ilginin karşılığını vermek için sabırsızlanıyorum.”

Ufak yaşlarda kardeşinin kendisine “Nani” diye seslendiğini anlatan tecrübeli oyuncu, “Nani isminin bana takılma süreci, kardeşlerimden biriyle çocukluk dönemimde yaşadığım bir hikayeye dayanıyor diyebilirim. Kardeşlerimden biri bana bakma görevini üstlenmiş durumdaydı ve o çok sevgi dolu bir kardeş, ağabeydi. Bebekken bana hep sevgisini gösterirdi ve benle oynarken ‘nani, nani nani' şeklinde seslenirdi. Bu şekilde seslenirken bu kaldı ve bir süre sonra baktım ki ailem de arkadaşlarım da bana ‘Nani’ demeye başladı” diye konuştu.

– “Bugün geldiğim noktayı Alex Ferguson’a borçluyum”

Manchester United’in efsane teknik direktörü Alex Ferguson’un kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Nani, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim için bir baba gibiydi. Bana çok fazla şey öğretti, Sir Alex Ferguson. Tecrübelerimin çoğunu ben onun sayesinde kazandım. Kazandığım kupaların hemen hemen hepsini onun sayesindeydi. Bugün geldiğim noktayı, başarılarımı ona borçluyum diyebilirim. Daha ben gençken, futbolda adımları yeni yeni atmaya başlamışken bana fazlasıyla inandı.”

-“Esnekliğim Capoeira sayesinde”

Vücudunun esnekliğinin Capoeira sporu sayesinde olduğunu anlatan Nani, “Çocukluğumda Capoeira sporla ilgilendim. Böyle akrobatik hareketleri, böyle zıplamaları, taklaları öğrendim. Bu yüzden bu kadar esnek bir şekilde o gol kutlamalarını yapabiliyorum. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda gol atarsam eğer, golden sonra her zaman böyle şeyler yapabilirim. Her golümden sonra o kutlamayı gerçekleştirebilirim. Çünkü, taraftarların da çok hoşuna gidecek ve onları mutlu edecek bir görüntü oluşacağını düşünüyorum.”