SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği’nde zor ayrılık

Gençlerbirliği'nden ayrılan kaleci Ramazan Köse, "Yuvamdan ayrıldığım için üzgünüm, ama bazen ayrılıklar iki taraf için de iyi olur" dedi.

Güncellenme: 11:00, 08/07/2015
Gençlerbirliği’nde zor ayrılık

Gençlerbirliği altyapısında yetişen ve 12 yıl sonra kırmızı-siyahlı kulüple yolları ayrılan kaleci Ramazan Köse, yuvadan ayrıldığı için hüzünlü olduğunu söyledi.

Ramazan Köse, yaptığı açıklamada, “Gençlerbirliği benim yuvam, ayrıldığım için üzgünüm ama bazen ayrılıklar iki taraf için de iyi olur” dedi.

Futbola amatör Tunç Altındağspor’da başlayan ve 2003’te Gençlerbirliği altyapısına transfer edilen Ramazan, kulüp başkanı İlhan Cavcav ve yöneticilerle görüştüklerini ve ayrılma kararı aldıklarını belirterek, “Profesyonel hayatta normal olan bir ayrılık yaşıyoruz ama yarının ne getireceği belli de olmaz” diye konuştu.

“İlhan Cavcav sayesinde bugünlere geldik. Eğer bugün Süper Lig’de transfer görüşmeleri yapıyorsam bu Gençlerbirliği ve başkanımız sayesindedir” ifadelerini kullanan Ramazan, şöyle devam etti: “Amatör takımdan beni alarak profesyonel yapan Gençlerbirliği ve başkanı İlhan Cavcav’dır. Bu kulübün altyapısında bütün kategorilerinde kalecilik yaptım. Uzun yıllardır da A takımdayım. Evimden çok Beştepe’de zamanım geçti. Düşünün 12 yıldır bu tesislere gelip gidiyorum. Elbette ayrılık kolay olmuyor ama artık ileriye, neler olabilir ona bakmak lazım.”

Taraftarın kendisini sevdiğini bildiğini kaydeden Ramazan, şunları kaydetti: “Gençlerbirliği altyapısının yani futbolcu fabrikasının Türk futboluna kazandırdığı yüzlerce oyuncudan biriyim. Yıllardır bu kulübe hizmet ediyorum bunun karşılığını da maddi manevi aldım. Kaptanlığa kadar yükseldim. Bende emeği olan başta başkanımız, altyapıdaki antrenörlerim, tesis çalışanları, teknik ve sağlık ekibi ve takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Taraftarımız bana ‘Başbakan Ramazan’ diye bağırıyordu. Nasıl ki İlhan Cavcav Türk futbolu için özeldir, taraftarımız da centilmenliği küfür etmemesi ve esprili eleştirileriyle bir o kadar farklıdır.”