SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Enrique atmış, Arda toplamıştı!

Transferi sonrasında formaları basılmaya, manşetleri süslemeye başlayan Arda Turan için Barcelona Kulübü, resmi sitesinden bir yazı yayınladı.

Güncellenme: 10:38, 08/07/2015
Enrique atmış, Arda toplamıştı!

Arda Turan’ın yeni takımı Barcelona’nın resmi internet sitesinden Miquel Pellicer imzasıyla kaleme alınan yazıda, milli oyuncumuzun Galatasaray altyapısındaki döneminden ilginç bir anısı paylaşıldı.

Arda’nın, Hagi’nin Adanaspor’a attığı gole kale arkasında sevindiği fotoğrafın da kullanıldığı yazıdan dikkat çeken detaylar şu şekilde:

“Türkiye’de ‘Koca Kafa’ lakabıyla çağrılan Arda, Türk taraftarlar için önemli bir referans noktası ve ülkesinin en önemli futbol figürlerinden biri. Barcelona’nın son transferi olan bu adam, küçüklüğünden beri kanında futbolu taşımakta ve Şampiyonlar Ligi’nde de birçok tecrübeye sahip. Arda’nın, Avrupa’nın 1 numaralı futbol organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’yle tanışması ise Galatasaray altyapısındayken, meşhur Ali Sami Yen Stadyumu’nda top toplayıcılık yaptığı maçlara dayanıyor.

Arda ile yeni kulübünün yolları ise ilk kez, 19 Mart 2002’de, Galatasaray ile Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi grup aşamasında kesişti. O gece Barcelona, Arda’nın şimdiki hocası olan Luis Enrique’nin tek golüyle karşılaşmayı 1-0 kazanmıştı.