SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birleşik Arap Emirlikleri ekibi Al Ain’de kiralık olarak forma giyecek olan Emmanuel Emenike, transferiyle ilgili konuşurken; kendisi açısından en iyi kararı aldığını söyledi.

Afrika basınına konuşan Emenike, önümüzdeki sezon Al Ain forması giyeceğini dile getirirken, “Fenerbahçe’nin oyuncusu olmak, kariyerimin geri kalanında el üstünde tutacağım bir şey olacak. Şimdi gitmek zorundayım çünkü kariyerimde yeni bir maceraya ihtiyacım var ve ayrılmak, alınan en iyi karar oldu” dedi.

Fenerbahçe’ye minnettar olduğunu söyleyen Nijeryalı golcü, “Bana o veya bu şekilde inanan herkese şükranlarımı sunuyorum. Fenerbahçe harika kulüp ve onlara yeni sezonda başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Çin Ligi’ne gitmesi beklenen Asamoah Gyan’ın yerini alacak olan Emenike, “Al Ain’e transfer olmaktan mutluyum ve bacaklarımın beni Birleşik Arap Emirlikleri’nde haklı çıkaracağına inanıyorum. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yeni maceranın yanı sıra, daha fazla süre almak ve çok gol atmak için sabırsızlanıyorum. Her forvet için goller atmak önemlidir ve ben de şimdiden bu mücadeleyi iple çekiyorum” diye görüş bildirdi.

Emmanuel Emenike, “Yeni bir mücadele ile yüzleşmenin benim için en iyi karar olduğuna ve gittiğim her yerde goller atabileceğimi ispatlayacağıma inanıyorum. Bende hiçbir değişiklik olmadı, gol atma kabiliyetim oldukça eksiksiz ve zamanla, Birleşik Arap Emirlikleri’ni gollerimle aydınlatacağım” diyerek sözlerini tamamladı. Emenike’nin yeni takımına Perşembe günü katılması bekleniyor.

Ajansspor