SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ARDA'NIN, G.Saray'a dönüşünün mimarı dönemin başkanı Adnan Polat, o ilginç hikayeyi ve bugünkü duygularını şöyle anlattı:

“F.Bahçe'yi, Manisa'nın 5-3 yendiği maçta Arda'yı çok beğendim. Bizden gittiğini bilmiyordum. Açtım Adnan'a sordum. Telefonunu istedim. Arda'yı çağırdım. ‘Sezon bitince İstanbul'a gel' dedim. O da atladı geldi. 2 sene sonra da kaptan yaptım. ‘22 yaşında kaptan olur mu' diye beni yerden yere vurdular. Akıl, yetenek, iletişim meselesi.

ORADA OLMAYI HAK EDİYORDU

Çok mutlu oldum. Arda layık olduğu yere geldi, hak ediyordu orada olmayı. Gelebileceği en üst noktada. Bileğinin hakkıyla orada. Hak ederek geldi. Türkiye'de yaşadığı darbelere rağmen geldi. Ben onunla gurur duyuyorum. Çorbada biraz tuzum olduğu için mutluyum. Onun bana yazdığı o mektubu asla unutamam. Beni çok onore etti. Bir futbolcunun yöneticisine söyleyebileceği bundan daha güzel bir şey olamaz.”

Karakteriyle başardı

ARDA Turan'ın eski Hocası Ersun Yanal da transferi değerlendirdi:

“Arda’nın transferi benim gibi onu yakından tanıyanlar için asla sürpriz değil. Arda’nın buralara gelmesindeki en önemli faktör tabii ki futbolculuk meziyetleri ancak buralarda kalıcı olmasının tek sebebi karakteridir. Arda takım içinde liderlik özelliği olan çok zeki ve tam bir takım oyuncusu. Arkadaşlarıyla çok çabuk ilişki kurabilmesi avantaj. Bu karakteri onu buralara taşıdı. Arda Barcelona’da geçici değil kalıcı bir yıldız olur.”

Akşam