SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Özat’tan ‘istifa’ açıklaması

PTT 1. Lig takımlarından Boluspor'un teknik direktörü Ümit Özat, bütçeyi aşmadan, doğru transferler yaparak hedefe oynayan bir takım kurmak istediklerini söyledi.

Güncellenme: 14:33, 07/07/2015
Ümit Özat’tan ‘istifa’ açıklaması

Özat, kulübün Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Transfer yapmak kolay bir şey değil. Herkes bütçesine göre transfer yapmak istiyor. Biz de bütçemize göre transfer yapmaya çalışıyoruz. Kılı kırk yararak transfer yapıyoruz. Boluspor’un 1 lirasını bile sokağa atmadan ve mevcut bütçeyi de aşmadan doğru transferler yaparak, hedefe oynayan bir takım kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yerel basında ve sosyal medyada kendisiyle ilgili “istifa etti” haberlerine de açıklık getiren Özat, şunları kaydetti:

“Buraya konuşmaya değil, çalışmaya başarılı olmaya geldim. Geçen sene harcanan paralardan daha az para harcayıp, ligi daha iyi bir yerde bitirmek için, şampiyon olmak için buraya geldim. Bu hedefte bir takım kurmaya geldim. Her takımda her şehirde bir takım çatlak sesler olacaktır. Kimisi kilonuza, kimisi üslubunuza, kimisi giyinmenize takacak. Ancak insanlar şunu unutmamalılar; kulüpler hoca alırken manken değil antrenör alıyor. Antrenör de kilosu veya üslubu ile takım yönetmiyor. Bilgisi becerisi ile yönetiyor.”

Bu arada Boluspor, yeni sezon hazırlıklarını Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü.