SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Mehmet Çakır, Muharrem Efe, Ersel Aslıyüksek ve Oğuzhan Berber ile resmi sözleşme imzaladı.

Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlenen imza töreninde konuşan kulüp başkan yardımcısı Rüştü Araboğlu, Samsunspor’un köklü bir camia olduğunu söyledi.

Futbolcuların Samsunspor’u tercih etmesinin kendilerini sevindirdiğini belirten Araboğlu, “Samsunspor’un size, sizin de Samsunspor’a önemli katkıları olacak. Önemli oyuncularla sözleşme imzalıyoruz. İnşallah umut ettiğimiz Süper Lig’e çıkacağız” dedi.

Elazığspor’dan transfer olan Mehmet Çakır ise Samsunspor’un çok büyük bir camia olduğunu ifade ederek, “Çok güzel bir şehre ve büyük bir camiaya geldik. İki sezondur Süper Lig’in kapısından dönen bir takım var. İnşallah biz futbolcular olarak üzerimize düşeni yapıp bu yıl finale kalmadan, direkt şampiyon olarak takımımızı Süper Lig’e taşırız” diye konuştu.

İnegölspor’dan transfer olan Muharrem Efe de Samsunspor’un 2 yıldır finalde Süper Lig’i kaybettiğini anımsatarak, “Bunda birçok insanın emeği var. İnşallah bu sene bu emekleri boşa çıkarmayacağız. Buraya Samsunspor’u Süper Lig’e taşımak için geldik” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Mehmet Çakır, Çaykur Rizespor’dan Oğuzhan Berber ve Gençlerbirliği’nden alınan Ersel Aslıyürek ile bir yıllık, Muharrem Efe ile 3 yıllık resmi sözleşme imzalandı.

İmza töreninin ardından Karadeniz ekibi, Kartepe’ye 10 günlük kampa gitti. Kafileye yeni transferler Oğuzhan Berber, Ersel Aslıyürek de dahil olurken diğer oyuncuların kampa yarın katılacağı öğrenildi.