SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arda Turan’ın Barcelona’ya transferi İspanya’da manşetlerden verildi. Ülkenin önde gelen spor gazeteleri günün en önemli spor haberi olarak Arda’nın transferine yer ayırırken Barcelona kulübünde devam eden başkanlık seçimi nedeni ile transferine konulan özel anlaşmaya dikkat çektiler. Arda transferi Katalan medyası ile Madrid medyasını da karşı karşıya getirdi. Katalanların ünlü spor gazeteleri Sport ve El Mundo Deportivo Arda’ya kapaktan tam sayfa yer ayırırken Real Madrid taraftarı Marca ve As gazeteleri ise küçük başlıklarla bu transferi okuyucularına duyurmayı yeğledi.

KİMSE ONA İHTİMAL VERMİYOR!

Başkanlık için dört aday yarışmasına rağmen eski başkanlardan Joan Laporta ile Josep Maria Bartomeu ön plana çıkmış durumda. Bartomeu, Arda’nın transferinde önemli rol oynadı ve bizzat görüşmelerde hazır bulundu. Ancak Laporta, Arda için basına olumlu mesajlar vermesine rağmen net kararını seçim sonucuna bırakacağını gizlemedi. Bu durumda Laporta’nın yeniden başkan seçilmesi durumunda Arda’yı istememesi halinde önünde iki gün bulunuyor. Laporta, böylece milli futbolcumuzu tekrar Atletico’ya geri verecek ve bu transfer için Madrid kulübüne yüzde 10 tazminat ödeyecek. Ancak bu duruma İspanya’da kimse ihtimal vermiyor.

İŞTE MANŞETLER

Sport gazetesi; “Arda Turan artık Barcelona’nın oyuncusu” başlığını kullanırken bu oyuncuyu transfer edilirken bulunan özel şartlı formülü akıl ötesi olarak niteledi.

El Mundo Deportivo gazetesi; “Transfer edildi” başlığında bu oyuncuyu alınırken idari yönetimin seçilecek yeni başkana sunduğu alternatifleri yazdı. Gazete ayrıca Arda’nın bu hafta içinde taraftarlara tanıtılacağı ve Pazartesi gününden itibaren de takmla idmanlara çıkacağı vurgulandı.

Marca gazetesi; “İdari Yönetim Arda’yı transfer etti” manşeti ile verdiği haberinde “Ardaturanizmin” Atletico de Madrid’den sonra bu kez de Barcelona’da devam edeceğini savundu.

As gazetesi; “Barca Arda Turan’ı transfer etti” başlığını attı. Gazete Barcelona’nın 20 Temmuz tarihine kadar geri gönderme opsiyonuna da işaret ederek bu durumda Katalan ekibinin Atletico de Madrid kulübüne 3.4 milyon euro ödeyeceğini hatırlattı.

 

AVRUPA BASINIDAILY MAIL (İNGİLTERE): Şimdiye kadar yapılan en tuhaf transfer. Barça, Arda savaşında Chelsea'yi yendi ama yeni başkan transferi iptal etme hakkına sahip.SKY SPORTS (İNGİLTERE): Barcelona, Atletico Madrid’den Arda Turan’la imzaladıL’EQUIPE (FRANSA): Türk futbolcu Arda Turan, Barcelona'da.

GUARDIAN (İNGİLTERE): Arda, Barcelona'ya transfer oldu ancak Ocak ayına kadar oynayamayacak.AFTONBLADET (İSVEÇ): Barcelona’dan yılın transferiEXPRESSEN (İSVEÇ): Barcelona’dan bomba transfer.GLOBO ESPORTE (BREZİLYA): Arda Turan, Barcelona'da!

LA GAZZETTA DELLO SPORT (İTALYA): Arda, Barcelona'da ama 20 Temmuz'a kadar geri dönebilir.

MIRROR (İNGİLTERE): Barcelona, Arda Turan ile imzaladı ancak geri satma hakkına sahip.

CORRİERE DELLO SPORT (İTALYA): Ve Arda, Barcelona'da!

ARDA TURAN BARCELONA’DA ALEX’TEN ARDA MESAJI DÜNYA ARDA’YI KONUŞUYOR ARDA BARÇA’YA GİTTİ, CAPS’LER PATLADI

Yayınlanma Tarihi:10:01,