SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Facchini: “Süper Lig’e çıkmak istiyoruz”

Kardemir Karabükspor'un yeni transferleri kaleci Facchini, Bekir Ozan Has ve İzzet Yıldırım, hedeflerinin takımı yeniden Süper Lig'e çıkarmak olduğunu söyledi.

Güncellenme: 12:05, 07/07/2015
Facchini: “Süper Lig’e çıkmak istiyoruz”

Bolu’nun Gerede İlçesi’nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Kardemir Karabükspor, günde çift antrenman yaparak güç depoluyor.

Antrenman sonrası konakladıkları otelde gazetecilere açıklamada bulunan yeni transferlerden Brezilyalı kaleci Adriano Facchini, çok iyi geçen kampta bir aile ortamının oluşturulmaya çalışıldığını ve kendisinin de bu ailenin bir parçası olmak istediğini söyledi. 6 yıl Portekiz liginde oynadığını, Fenerbahçe’nin yeni transferleri Nani ve Fabiano ile birçok kez rakip olduklarını belirten Facchini, “Portekiz ligi Türkiye ligine benzer özellikler taşıyor. Fiziksel özelliklerin ön plana çıktığı bir lig. Dolayısıyla alışkınım. Takım arkadaşlarım gibi ben de elimden geleni yapmaya çalışacağım ve Karabükspor’u hak ettiği Süper Lig’e tekrar çıkarmak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” dedi.

Orta saha oyuncusu Bekir Ozan Has ise, “PTT 1’nci Ligi gerçekten çok zor ve mücadele gücü yüksek bir lig. Bunun bilincindeyiz. Takım arkadaşlarımla birlikte Karabükspor’u Süper Lig’e çıkarmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. İnşallah bunu başarabiliriz. Herkes görevini yaptığı sürece ne takımda ne de kulüpte herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Defans oyuncusu İzzet Yıldırım ise iyi çalıştıklarını ve hedeflerinin Süper Lig olduğunu söyledi.