SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cüneyt Tanman’dan Wesley Sneijder müjdesi

Galatasaray'ın futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman, Wesley Sneijder'le önümüzdeki günlerde 2 senelik bir sözleşme yapacaklarını açıkladı.

Güncellenme: 13:51, 07/07/2015
Cüneyt Tanman’dan Wesley Sneijder müjdesi

Avusturya’nın Windischgarsten kasabasında yeni sezona hazırlanan Galatasaray’da futboldan sorumlu yönetici Cüneyt Tanman, gündemdeki konulara ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Tanman, Wesley Sneijder’le önümüzdeki günlerde Avusturya’da 2 senelik bir sözleşme yapacaklarını belirterek, “Menajeri ile (Guido Albers) daha önce görüştük. Şimdi kendisi ile de görüşmek istiyoruz. Artı 2 senelik yeni bir sözleşmeye sıcak bakıyoruz” diye konuştu.

Melo’nun 10 Temmuz’a kadar izinli olduğunu vurgulayan sarı-kırmızılı yönetici, “Melo ile ilgili bu tarihten sonra net konuşabiliriz” dedi.

Arda Turan’ın İspanya içinde bir takıma transfer olmasından dolayı kendilerine yüzde 5’lik ödeme konusunda netlik olmadığını da ifade eden Tanman, “Barcelona öylesine adam olmaz. Arda, kendisini çok geliştirdi ve onu bu noktaya yetenekleri getirdi” şeklinde konuştu.

Muslera’ya yeni bir teklif olmadığını da dile getiren Tanman, Maxi Pereira ve Nagatomo ile de ilgilenmediklerini vurguladı. Tanman, “Maxi Pereira’nın Sabri’den çok daha iyi oyuncu olduğunu düşünmüyorum” ifadesini kullandı.

Cüneyt Tanman, stoper Doria iddialarını da yalanlarken, Hakan Arıkan için bir girişimlerinin olmadığı dile getirdi. Galatasaraylı idareci, Fransız sol bek Lionel Carole’nin ise ikinci kampta aralarında olacağını söyledi.