SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMK GAZETE / Ersoy ÖZDEM

“FUTBOLU DÜŞÜNÜN” BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Şenol Güneş farkını yavaş yavaş hissettirmeye başladı. Slaven Bilic'in gidişiyle birlikte siyah-beyazlıların başına geçen tecrübeli çalıştırıcı, Almanya kampında takıma bir dizi kural getirdi. Beşiktaş kampında tam anlamıyla sıkıyönetim ilan eden Şenol Güneş, yasaklarıyla futbolcuları yeni sezona hazırlamayı amaçlıyor. Güneş'in en öne çıkan dört kuralı olarak şunlar görünüyor.

ALEX’TEN ARDA MESAJI

HER ŞEY DÜZENLİ GÜNEŞ futbolcularının tam anlamıyla futbola odaklanmasını istiyor. Bu sebeple izin günleri dışında kimsenin otelden çıkmasına izin vermiyor. Askeri disiplini benimseyen Güneş, tüm yemeklerin de takım halinde yenmesini istiyor. Oyuncuların beslenme alışkanlıklarını düzenlemeyi planlanayan kurt hoca, takım ruhunun da bu şekilde oluşturulmasını amaçlıyor. Tıpkı yemek saatleri gibi uyku düzeni de tüm takımın aynı olması hedefleniyor.

ARDA TURAN’IN SÖZLEŞMESİ ŞOKE ETTİ

KİMSE GİREMEYECEK EN önemli kurallardan biri de misafir… Takım kampına dışarıdan menajer ve temsilcilerin girmesini istemeyen Şenol Güneş, misafiri yasakladı. Oyuncuları da bu konuda sert bir şekilde uyaran başarılı çalıştırıcı, futbolcuların sadece yeni sezon hazırlıklarına konsantre olması adına bu kararları aldığını açıkladı. Bu arada dünkü antrenman sırasında da Şenol Güneş'in sık sık idmanı durdurup, futbolcularını uyarması ve açıklamalarda bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Yayınlanma Tarihi:08:15,