SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

Milli futbolcu Arda Turan’ın Atletico Madrid’den 34 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Barcelona’ya transfer olması, dünya spor gündeminin manşetine oturdu.

Galatasaray altyapısında yetişen ve 2011 yılında 13 milyon Euro’ya Madrid’in yolunu tutan Arda, 4 yılda sergilediği performans ile Atletico Madrid’in en önemli oyuncularının başında gelmeyi başardı. Hem yaratıcılığı hem de savunmaya katkısı ile dikkat çeken 28 yaşındaki yıldız futbolcu, Chelsea ve Barcelona’nın radarına girdi. İki takımın yarışından galip çıkan Barcelona, 34 milyon Euro bonservi bedeli ödeyerek Arda’yı kadrosuna kattı.

ARDA EN PAHALILAR ARASINDA

Arda’nın 34 milyon Euro gibi yüksek bir bedelle dünyanın en büyük takımlarından birine transfer olması, sadece Türkiye’nin değil Barcelona’nın da tarihine geçti. Bu bedel, Türkiye’de yetişmiş bir futbolcuya ödenen en yüksek bonservis bedeli olmasının yanında, Barcelona’nın tarihi boyunca yaptığı en pahalı transferler arasında yer aldı.

Bir dönem Barcelona’nın en ses getiren transferleri arasında yer alan Ronaldinho, Javier Saviola ve Dani Alves’in bonservis bedellerini geçen Arda, Neymar, Luis Suarez, Zlatan Ibrahimovic, David Villa, Alexis Sanchez ve Marc Overmans’ın arkasından Katalan ekibinin en pahalı 7. transferi oldu.

arda-iç-07-07

Yayınlanma Tarihi:13:09,