SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği sezon hazırlıklarını sürdürdü. Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri’nde, teknik direktör Stuart Baxter yönetimindeki idman 2 saat sürdü. Antrenmana altyapıdan A takıma çağrılan ancak sakatlığı bulunan kaleci Übeyd dışında tüm oyuncular katıldı. Übeyd’in tedavisine tesislerde devam edildi.

Başkent ekibinin oyuncuları ısınma koşusu ve topla ısınmanın ardından çabukluk ve koordinasyon çalışması gerçekleştirdi. Üç gruba ayrılan futbolcular dönüşümlü olarak yarı sahada çift kale maç yaptı.

Bu arada, idmanın bitiminin ardından kaleciler Ferhat ve yeni transfer İsveçli kaleci Hopf kaleci antrenörü Lee Baxter yönetiminde bir süre daha çalıştı.

Kaleci Ramazan’dan veda

Öte yandan, geçen sezon kırmızı-siyahlıların kalesini koruyan Ramazan Köse, sözleşme yenilenmeyince takımdan ayrıldı. Genç kaleci antrenman sırasında tesislere gelerek, çalışmanın bitiminde arkadaşlarıyla vedalaştı. Arkadaşları Ramazan’ı havaya atarak ve tezahüratta bulundu. Gençlerbirliği, yarın sabah yapacağı idmanla sezon hazırlıklarını sürdürecek.