SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

AMKSPOR

Galatasaray önümüzdeki sezona mutlaka yeni bir golcüyle girmek istiyor. Ancak alınacak forvetin, ilk 11'in değişmezi olması düşünülmüyor. 4-2-3-1 sistemini benimseyen Hamzaoğlu için ileri uçta favori isim Burak yılmaz… Transfer edilecek oyuncunun sık sık yedek oturmayı kabullenmesi Burak'a oranla daha düşük profilli olması gerekiyor. Bu nedenle Hamzaoğlu, eski öğrencisi Oumar Niasse'nin adını yönetime vermişti. Bilal Kısa transferi sebebiyle tepki çeken yöneticiler, Niasse'yi beklemeye almıştı.

FaKkat Podolski transferi ile kara bulutlar dağıldı. Taraftarlar adeta kendilerinden geçti. Bu pozitif hava Senegalli oyuncunun önünü açtı. Sarı-kırmızılıların 1 hafta içinde Niasse'yi açıklayabileceği söyleniyor. Yıldız oyuncunun Akhisar'dan hocası Hamzaoğlu ile buluşmak için gün saydığı belirtiliyor. Ancak Galatasaray, Niasse'yi bonservisi ile almayacak. 25 yaşındaki forvete 1 sezon için 1 milyon Euro ödenecek. Lokomotif Moskova'ya da aynı para verilecek. Niasse, toplam 2 milyon Euro'ya kiralanacak.

Niasse, Akhisar'da 40 maçta 15 gol attı. Bu performans üzerine Lokomotif Moskova 5.5 milyon Euro ödeyip Senegalli golcüyü aldı.