SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin 3 yıllığına renklerine bağladı Portekizli futbolcu Luis Nani, resmi sözleşmeyi Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda taraftarlara açık yapılan organizasyonda imzaladı.

NANI’NİN TÖRENDEN ÇOK ÖZEL FOTOĞRAFLARI BURADA!

Saha içinde kurulan bir platformda Nani, taraftarların önüne çıktı. Nani’nin imza törenini 10 bine yakın sarı-lacivertli taraftar takip etti. Törenden bir saat önce stada gelen taraftarlar, yeni transferi coşkulu bir şekilde karşıladı.

Portekizli oyuncu, kendisiyle ilgili kısa bir tanıtımın ardından sahaya davet edildi. Taraftarlar, tezahüratlarla Nani’ye sevgi gösterisinde bulunurken, “17” numaralı sarı-lacivertli formayla sahaya çıkan Nani de tribünleri selamladı.

Nani’nin sahaya gelişi öncesi bu oyuncunun daha önce oynadığı takımlarda attığı gollerin görüntüleri skorboarddan verildi.

İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan sportif direktör Giuliano Terraneo, Nani’nin transferinde kendilerine yardımcı olan başkan Aziz Yıldırım, yönetim kurulu ve teknik heyete teşekkür ederek, “Umuyorum bundan birkaç ay sonra daha büyük bir kutlamayı burada yaparız” dedi.

Yeni transfer Nani ise stada gelip kendisi için güzel karşılamayı yapan taraftarlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Hayatımın en güzel gününü yaşıyorum. Fenerbahçe oyuncusu olduğum için mutlu ve gururluyum. Şimdiden doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Laflarla değil, sizi sahada mutlu etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Nani, Türkçe “Teşekkürler” diyerek konuşmasını tamamladı.

Portekizli oyuncu, konuşmaların ardından resmi sözleşmeyi imzalarken, taraftarlara top hediye etti.

NANI’DEN İLK AÇIKLAMALAR!

“Buraya gelip bana bu güzel karşılamayı yaptığınız için teşekkür ederim. Hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum. F.Bahçe’nin oyuncusu olduğum için mutlu ve gururluyum”

“Hepinize tekrar teşekkür ederim. Eminim buraya gelmekle doğru karar verdim. Benim için çok büyük bir fırsat. Size hiçbir şey için söz vermeyeceğim. Laflarla değil sizi sahada mutlu etmek istiyorum. Umarım hep birlikte mutlu olacağız.”

“KİBAR VE SICAK İNSANLAR…”

“Taraftarların bu karşılaması beni çok mutlu etti. Başkanımıza ve Terraneo’ya teşekkür ediyorum beni buraya getirdikleri için. Geldiğimden beri bu ülkede kibar ve sıcak insanlar var. Bu nedenle mutluluğum artıyor.”

“Burada olduğum süre boyunca her şeyimi vereceğim. Her an her dakika bu takıma her şeyimi vereceğim. Bu güzel duygulara, insanların mutluluğuna sahada karşılık vermek istiyorum. Her zaman elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım. Beni takip eden insanlara, bu kulüp için kalbimi vereceğimin sözünü verebilirim.”

“MEIRELES VE ALVES’LE KONUŞTUM”

“Benim için önce kulübün hedefleri gelir. Benim hedefim kulübün hedefleridir. Bu sezon takımın kazanacağı kupalara yardımcı olacağım. Takım iyiyse siz de en iyi oyunculardan biri olmak istersiniz ancak bu benim için ikinci planda. Meireles ve Bruno Alves’le konuştum buraya gelmemi tavsiye ettiler. Karar alma sürecimde bana çok yardımcı oldular. Hocamızın da kararı almam da etkisi oldu.”

“VAN PERSIE GELİRSE…”

“Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Cüneyt Çakır’la yaşadığı şey geçmişte kaldı. Ben tamamen kulübüme odaklanmış durumdayım. Son derece tecrübeli bir oyuncu. İyi bir arkadaşım Van Persie. Eğer buraya gelme kararı alırsa güzel olacağını düşünüyorum

“Kendime güvenim fazlasıyla yüksek. Çok iyi bir sezon geçirdim. İki sezon önce işler iyi gitmemişti. Ancak başladığım yere dönme kararı aldım ve düzenli oynama fırsatı buldum. Orada oynadıkça kendime olan güvenimi kazandım. Bana fazlasıyla yardımı oldu. Bu takımın isteklerine yardımcı olabilmek için kendimi hazır hisediyorum”

GALATASARAY AÇIKLAMASI

“Türkiye ile ilgili birkaç bir şey duydum ama maçlarını çok takip etmiyordum. F.Bahçe’yi biliyorum. Galatasaray’ın da F.Bahçe ile yarıştığını biliyorum. İki takımın maçlarının şehir ve ülke için öneminin de bilincindeyim”

Yayınlanma Tarihi:18:02,