SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte transferleri bitiren Terraneo timi!

Sportif direktörlüğe getirilen Terraneo 3 Türk'ten oluşan 10 kişilik bir transfer timi kurdu! 10 ajan İngiltere, Fransa, Portekiz ve Brezilya'da istenen futbolcuların menajerleriyle görüştü ve sonuçlarını Terrano'ya bildirdi.

Güncellenme: 08:38, 06/07/2015
İşte transferleri bitiren Terraneo timi!

Transfer sezonunun tartışmasız yıldızı olan Fenerbahçe, peşine düştüğü futbolculara bir bir imza attırırken, bu başarının ardında sportif direktörlük görevine getirilen Guillano Terraneo ve 10 kişilik ekibi yatıyor… 3’ü Türk 7’si yabancı 10 kişilik bir ekip kuran İtalyan futbol adamı, bu ajanların İngiltere, Fransa, Portekiz ve Brezilya’da takip edip görüştüğü futbolcu ve menajerlerden olumlu cevap aldıklarıyla bir araya geldi. Bu futbolcuların kulüpleriyle de temasa geçen Terraneo, Avrupa futbol piyasasındaki ağırlığını da kullanarak transferleri bitirdi. Kjaer, Josef de Souza, kaleci Riberio, Abdoulaye Ba ve Nani’nin transferlerinde bu yöntem izlendi. Şimdi geriye Van Persie’nin transferi kaldı.

TERRANEO’NUN AVRUPA’DA BÜYÜK İTİBARI VAR

İtalyan futbol adamının iş bitiriciliği ve Avrupa’daki itibarı Fenerbahçeli yöneticilerin de işini kolaylaştırdı. Fenerbahçe’nin bu sezonki en önemli transferinin Terraneo olduği söylemek abartı olmaz! Avrupa’nın bir çok dev kulübüyle yakın ilişkisi olan İtalyan futbol adamı, önceki yıllarda bu başarısını Inter için göstermişti. Inter’in Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunda da dolaylı katkısı olan bir isimdi.