SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın vefatının 7. yılı nedeniyle verilen iftara katıldı.

Topkapı Yenikapı Mevlihanesi’nde Hasan Doğan’ın ailesi tarafından verilen iftara, bakan Kılıç ve Terim dışında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ile çok sayıda davetli yer aldı.

Akif Çağatay Kılıç, merhum Hasan Doğan’ın çok sevilen bir kişi olduğunu vurgulayarak, “İnşallah önümüzdeki yıllarda da onun başlatmış olduğu, düşündüğü, hayalini kurduğu, Türk futbolunda gerçekleştirmek üzere tasarladığı hamlelerin yapılmasıyla ilgili çalışmalar devam edecektir. Böylece çok daha iyi yerlere geleceğiz ve onun anısı farklı noktalarda da yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Direktörü Terim ise, Hasan Doğan’ın çok iyi bir dostu olduğunu aktararak, “İyi bir insandı. Zaman çabuk geçiyor. Güzel bir çalışma ortamımız vardı. Allah rahmet eylesin. Yakın bir dostumuzdu. Herkesin gönlünde farklı bir yeri vardı” şeklinde konuştu. İftardan sonra merhum Hasan Doğan için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.