SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldız futbolcuları kadrosuna katarak gelirlerini artırmayı amaçlayan kulüplerin bu konuda ne kadar doğru yolda oldukları, Galatasaray'da ortaya çıktı. Dünyanın sayılı futbolcuları arasında gösterilen Podolski'nin transferindeki “çay” teması, firmaları harekete geçirdi.

Antalya Kemer'de tatilinde çay içerken fotoğraflar çeken ve sürekli olarak Türk kültürüne yakınlığı gündeme getirilen Podolski'nin Türk Telekom Arena'daki imza töreninde, oyuncuya bir bardak çay getirilmiş, espri yapılmıştı. Ancak bu durum, çay üreticilerinin ve firmalarının dikkatinden kaçmadı. Birçok firmanın Galatasaray'a sponsorluk teklifinde bulunmak için randevu istediği belirlendi. Görüşmelerin bugünden itibaren başlayacağı belirtildi.

YABANCILAR SEVİYOR

Arka arkaya gelen bu araştırmalar karşısında çay piyasasını araştıran ve sponsorluk bedelini belirlemeyi amaçlayan sarı-kırmızılılar, Türkiye'nin Çin ile birlikte dünyanın sayılı üreticilerinden olduğunu gördü. Aynı zamanda ihracatta da bulunan çay firmalarının, Galatasaray'ın dünya yıldızlarıyla ürünlerini daha kolay pazarlayabileceklerini gördüğü dile getirildi.

Bu arada Cim-Bom'da, Podolski gibi transferi gündemde olan Niasse da çay ile poz vermişti. Galatasaray'ın çaya tutkun olan diğer iki yabancısı ise Muslera ve Sneijder…

Milliyet