SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya ‘tamam’ dedi! Rusya, Güneş’e kaldı

Beşiktaş Başkanı Orman’ın Rusya’da görüştüğü Dinamo Moskova’nın yıldızı Douglas’la prensip anlaşması sağlandı. Öte yandan Kartal’a Rhodolfo konusunda Brezilya’dan iyi haber geldi: Sözleşmeyi imzalamaya hazırız.

Güncellenme: 09:16, 06/07/2015
Brezilya ‘tamam’ dedi! Rusya, Güneş’e kaldı

ERSOY ÖZDEM / AMKSPOR

Rhodolfo için Brezilya'ya gidip büyük ölçüde el sıkışan Erdal Torunoğulları'nın ardından Başkan Fikret Orman da Rusya'nın yolunu tutmuştu. Alternatifler arasındaki Dinamo Moskova'nın stoperi Douglas için kulübüyle masaya oturan Orman, Brezilyalı savunmacı konusunda Rus temsilcisiyle olumlu bir görüşme gerçekleştirmişti. UEFA'dan, 'Avrupa'dan men' yasağı alan Dinamo Moskova'dan ayrılmayı düşünen Douglas da Beşiktaş'ta oynamak istediğini yönetime bildirdi.

SON SÖZ GÜNEŞ’İN

Finansal Fair-Play kuralları gereğince çeşitli kısıtlamalar getirilen Dinamo Moskova'nın da ayrılmak isteyen oyuncuları göndermek istediği kaydedildi. Bu nedenle Beşiktaş'a bu isim konusunda da olumlu yanıt verildi. Artık savunmacı konusunda son sözü söylemek Şenol Güneş'e kaldı. Beşiktaş'ın tecrübeli çalıştırıcısı Douglas ile Rhodolfo konusundaki son kararını verecek ve siyah-beyazlıların yeni sezonda formasını giyecek olan savunmacı belli olacak.

RHODOLFO İÇİN TORUNOĞULLARI GÖRÜŞMÜŞTÜ

Yıllardır süren sağ bek sıkıntısını Andreas Beck transferiyle aşmanın hesaplarını yapan Beşiktaş, savunmasını güçlendirmek için de görüşmeleri sıklaştırdı. Teknik direktörlük koltuğunu Şenol Güneş'e emanet eden siyah-beyazlı yönetim, tecrübeli çalıştırıcının talepleri doğrultusunda çalışmalarına hız verdi. Bu yolda stoperdeki ilk aday olan Rhodolfo için yönetici Erdal Torunoğulları Brezilya'nın yolunu tutmuş ve pazarlıklara başlamıştı.

2 MİLYON EURO

28 yaşındaki savunma oyuncusunun bonservisi için kulübü Gremio'ya 2 milyon Euro'luk bir teklif yapılmıştı. Brezilya kulübü, bu öneriye yeşil ışık yaktı. Beşiktaş'a gelmek istediğini belirten sambacının menajeri, “Biz imza atmaya hazırız. Beşiktaş'ın teklifi geçerliyse bu işi resmiyete dökelim ve imzaları atalım” mesajını gönderdi.