SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Porto’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Brezilyalı kaleci Fabiano Ribeiro ve Senegalli stoper Abdoulaye Ba, sarı-lacivertli takımla önemli başarılar kazanmak istedikleri söyledi.

Her iki futbolcuda FB TV’ye yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin hedeflerini bildiğini anlatarak, “Mümkün olan en çok kupayı kazanma hedefiyle yola çıkan bir takım Fenerbahçe ve bende bu hedeflere katkıda bulunmak istiyorum. Katıldığımız her turnuvada veya lig mücadelesinde şampiyonluğa kadar gidebilmek. Ben de iyi bir sezon geçirmek istiyorum. Sezon sonunda bana gösterilen güveni boşa çıkarmamak istiyorum” dedi.

Takım içerisinde forma rekabeti olacağını vurgulayan Brezilyalı kaleci, “Herkes çalışmak zorunda. Rekabet, takım için asla olumsuz bir şey olmayacaktır. Takım için buradayım ve herkese saygı göstereceğim” ifadelerini kullandı.

Savaşçı bir yapısı olduğunu aktaran Ribeiro, “Kendimi bir savaşçı, mücadeleci ve hayatını kulübüne adayan bir insan olarak nitelendiriyorum. Hep elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Umarım bu kulübe mutluluklar yaşatabilirim” şeklinde konuştu.

BA: “ALTINDA TARİH YATAN BİR AMBLEMİN OYUNCULARIYIZ” Sarı-lacivertlilerin Senegalli yeni transferi Ba, kendisini evinde gibi hissettiğini belirterek, “Fenerbahçe'nin amblemi her şeyi açıklayan bir amblem. Altında tarih yatan bir amblemin oyuncuları olmak için buradayız. Bu takım kupalarla yaşar ve bu takımda kupalar bir mecburiyettir aslında” ifadelerini kullandı.

Porto’da birlikte çalıştığı Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira’dan övgü dolu sözlerle bahseden Ba, “O tam bir lider ve bir aile nasıl bir arada tutulur bunu gayet iyi biliyor. Liderlik özelliği fazlasıyla gelişmiş bir hoca. Onun takımında olmaktan ve onun tarafından yönetilecek olmaktan dolayı çok mutluyum. Eminim burada başarılı olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi:21:11,