SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nani’nin Fenerbahçe'ye gelişi, her iki taraf için de zamanlama açısından çok iyi. Eğer Nani, önceki sezon Manchester'dan kiralık olarak Fenerbahçe'ye gelseydi, isteği-motivasyonu konusunda tereddütlerim olurdu. Ama geçen yıl zaten bir kademe gerilemiş, Sporting'e dönmüş. Orada 35 maç oynamış, 6 kez (2 Maribor, Maritimo, Rio Ave, Gil Vicente ve Paços maçlarında) maçın adamı seçilmiş. İleri dörtlünün her yerinde görev almış, 11 gol atmış. Milli takımda da kritik Fransa, Danimarka, Sırbistan, Ermenistan maçlarına 11'de çıkmış. Yani travma yaşamamış, lig gerilemeyi kabullenmiş. Vitrinde kalma adına, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi elemelerinde en hırslı oyuncularından biri olacağına inanıyorum ben Nani'nin.

Nani, sadece sol açık-sağ açık olarak değil, gerektiğinde Fernandao'nun yanında ikinci santrfor olarak da düşünülebilir. Mandzukic-Griezmann stili, biri sabit, biri dolaşan iki santrfor kullanılabilir gerektiğinde.

FORMA ADALETİ

Pereira’nın Ba ve Fabiano transferleri de, sorumluluk üstlenme gösterisi. Çünkü doğrudan kendisinin tanıdığı iki oyuncuyu İstanbul'a getirdi.

Fabiano’yu yalnızca 6-1'lik Bayern hezimetiyle değil, hem Devler Ligi'ndeki Bilbao ve Basel maçlarıyla, hem de 2013'te Emirates Cup'ta G.Saray'a karşı oynadığı iyi oyunlarla hatırlıyoruz. Mert'in zaten geçen sezon Volkan'ı kesememe nedeni kendi performansı değil, bence forma adaletsizliğiydi. Eğer bu yıl forma adaletli dağıtılırsa Fabiano da pekala 1 numara için en az Volkan kadar şanslı olabilir.

Ba'nın kulübeye transfer edildiğini anlıyoruz ama Fabiano yedekliği o kadar kolay kabullenmeyecektir bence.

Yayınlanma Tarihi:09:37,