SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftar onu bekliyor, Orman saldırıyor!

Beşiktaş’ın patronu transfere hız verdi. Douglas ve Dzsudsak için Rusya’ya giden Orman, dün Londra’ya geçti. Remy ve Adebayor’la görüşmeler yapıldı, pazarlıklarda son aşamaya gelindi.

Güncellenme: 08:59, 05/07/2015
Taraftar onu bekliyor, Orman saldırıyor!

ERSOY ÖZDEM / AMKSPOR

Vodafone Arena'ya yıldızlarla dolu bir kadroyla çıkmanın sözünü veren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ezeli rakiplerin bombaları birer birer patlatmasının ardından harekete geçti. Transferde sessiz kalan siyah-beyazlılar kadrosunu güçlendirmek için düğmeye bastı. Rusya'ya giderek Dinamo Moskova'nın stoperi Douglas ve sol önde oynayan Macar yıldız Balanz Dzsudsak için görüşmeleri gerçekleştiren Fikret Orman, dün soluğu İngiltere'de aldı. Demba Ba'nın boşluğunu dolduracak bir golcü isteyen siyah-beyazlılar hedeflediği isimlerle masaya oturdu.

REMY’DE SONA DOĞRU

Tottenham’dan ayrılmayı kafasına koyan Adebayor'un menajeriyle masaya oturuldu ve büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Ancak en önemli hedef olan Loic Remy için Chelsea'yle de kıran kırana pazarlıklar başladı. Falcao'nun alınmasıyla birlikte iyice gözden düşen Remy için Chelsea kapıyı 12 milyon Euro'dan açtı. Orman ise öncelikle 6 milyon Euro teklif etti. Kiralama formülünü de sunan Beşiktaş'ın patronu, satın alma opsiyonu olarak da aynı rakamı önerdi. Chelsea ise satın alma opsiyonu olarak 11 milyon Euro istedi. Görüşmelerin kısa sürede netlik kazanması bekleniyor.