SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Köln, Borussia Dortmund’un orta saha oyuncusu Milos Josic’i transfer etti.

Köln Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, Sırp futbolcuyla 4 yıllık sözleşme imzalandığı duyuruldu.

23 yaşındaki futbolcu için ne kadar bonservis bedeli ödeneceği konusunda iki kulübün sessiz kalma konusunda anlaştıkları açıklandı.

Köln Sportif Genel Müdürü Jörg Schmadtke, ”Milos Josic çok yetenekli bir futbolcu. Genç yaşta uluslararası arenada kendini ispatlamış bir futbolcu. Ayrıca kendisi çok yönlü bir futbolcu olarak farklı mevkilere adapte edilebilecek düzeyde. Bundesliga’yı da çok iyi tanıyor” dedi.

Teknik direktör Peter Stöger de Josic’in transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Milos Josic’in takıma çok uygun ve katkı sağlayacak bir futbolcu olduğunu kaydetti.

Bu arada, Yunanistan’ın Olympiakos takımında kiralık oynayan Schalkeli futbolcu Felipe Santana’nın transferinin gerçekleşmediği açıklandı. Brezilyalı savunma oyuncusu Santana’nın yapılan sağlık kontrolünde baldırında kas yırtılması tespit edilmesi nedeniyle bu transferin gerçekleşmediği ifade edildi.