SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’da, yeni sezon hazırlıkları başladı. Kulüp tesislerinde teknik direktör Sefer Yılmaz nezaretinde ilk çalışmasını yapan futbolcular, koşunun ardından kondisyon çalışması gerçekleştirdi.

Giresunspor Teknik Direktörü Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazan bayramına kadar çalışmaları Giresun’da sürdüreceklerini söyledi.

Bayram tatilinin ardından ikinci etap çalışması için Afyon’da kampa gireceklerini kaydeden Yılmaz, “Bugün ‘Bismillah’ diyerek çalışmalarımıza başladık. İnşallah, hem benim için, hem de Giresunspor için hayırlı olur. Bayrama kadar Giresun’da çalışacağız. Bayramdan sonra ise ikinci etap çalışması için Afyon’da kampa gireceğiz. İyi bir hazırlık dönemi geçirmek istiyoruz. Özel maçlarla da takımımızın durumunu görerek, sezona en iyi şekilde hazırlanmak hedefimiz” şeklinde konuştu.

Sefer Yılmaz, Giresunspor’un gelecek sezon için üst sıraları hedefleyeceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hem oyun, hem de skor olarak daha iyi yerlerde ligi bitirmek istiyoruz. Hedefimiz ligde gidebildiğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. Daha önce çalıştığım kulüplerde şampiyonluğa yaklaştığımız sezonlar oldu. Sivasspor’da düşük bütçelerde son haftaya kadar şampiyonlukları kovalamıştık. Aynı başarıları burada da yaşamak istiyoruz. Elimizdeki kadro ile en üst yer neresi ise orayı zorlayacağız.”