SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Huntelaar’a yoğunlaştı

Cimbom maliyetli bir transfer dönemi geçirmek istemiyordu. Fenerbahçe’nin hareketliliği ve taraftarın beklentisi Podolski’den sonra Huntelaar’da da yoğunlaşılmasına neden oldu.

Güncellenme: 12:23, 05/07/2015
Galatasaray, Huntelaar’a yoğunlaştı

Galatasaray aslında transfer sezonunu çok maliyetli geçirmek istemiyordu. Hatta Amrabat meselesi çözülse ve Malaga'dan geri alınabilse Podolski transferi bile bu kadar zorlanmayacaktı. Galatasaray'ın golcü hedefi ise daha düşük profildi. Hamza hocanın Akhisar'dan öğrencisi olan ve Lokomotiv Moskova'da forma giyen Niasse, bu doğrultuda düşünülüyordu.

HATA YAPILMASINDAN KORKULUYOR

Halen gündemde olmasıyla beraber bu isme Galatasaray yönetiminden muhalif olanlar var. Taraftarın büyük kısmıyla aynı şekilde düşünen yöneticiler, Fenerbahçe'nin Nani ve Van Persie hamlelerinin yanında, kendilerinin de daha iyi bir golcüyle takviye yapmaları gerektiğine inanıyor.

Bugün’ün haberine göre; işte bu yüzden Schalke'nin Hollandalısı Huntelaar üzerine yoğunlaşıldı. Sneijder'in de vatandaşını ikna çabalarında payı var. Alman kulübü 5 milyon euro bohservis isterken, Huntelaar kapıyı 3,5 milyon euro'dan açıyor. Bu arada bir kısım yönetici ise transfer baskısının kendilerine hata yaptırmasından korkuyor. Bu yönde uyarılarda bulunuyor.