SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atatürk Havalimanı’ndan kalkan özel uçakla Salzburg’a gelen sarı-kırmızılı kafile, daha sonra kara yoluyla yaklaşık 150 kilometre uzaktaki kamp yapacağı Windischgarsten bölgesine ulaştı.

Galatasaray’ı kamp yapacağı otelin önünde bir grup gurbetçi taraftar karşıladı. Tezahüratlar yapan taraftarlar, 4 yıldızlı pankart açarak, kazanılan 20. lig şampiyonluğunu da kutladı.

Doğa güzellikleriyle dikkati çeken Windischgarsten’de 16 Temmuz’a kadar kamp yapacak Galatasaray, Türkiye’ye döndükten sonra 20 Temmuz’da ikinci kamp dönemi için yeniden Avusturya’ya gelecek.

Ailevi nedenlerden dolayı izin alan Olcan Adın Avusturya’ya getirilmezken, yeni transfer Lukas Podolski ile milli takımlarında olduğu için sezonu geç kapatan futbolcuların 10 Temmuz Cuma günü kampa katılacağı belirtildi.

Galatasaray Futbol Takımı’nın Avusturya kamp kadrosunda şu oyuncular yer alıyor: Eray İşcan, Alperen Uysal, İsmail Çipe, Alex Telles, Koray Günter, Dany Nounkeu , Yavuzhan Keleşoğlu, Emre Can Coşkun, Sabri Sarıoğlu, Tarık Çamdal, Hamit Altıntop, Bilal Kısa, Furkan Özçal, Yekta Kurtuluş, Emre Çolak, Umut Gündoğan, Sinan Gümüş, Sercan Yıldırım, Berk İsmail Ünsal.

Bruma kadroda yok

Milli takımda yer aldığı için izne geç çıkan oyuncular ile 7 Temmuz’da Avusturya kampına katılacağı belirtilen Felipe Melo dışında, menajeriyle birlikte Portekiz’de olan Bruma’nın da kamp kadrosunda yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Portekizli oyuncunun La Liga ekipleriyle temas halinde olduğu iddia edildi.