SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şota ‘Fırtına’sı başladı

İlk etap kampı için Arnheim’in yolunu tutan Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Şota Arveladze, geri döndüğü için çok mutlu olduğunu söyledi.

Güncellenme: 08:56, 04/07/2015
Şota ‘Fırtına’sı başladı

Trabzonspor’da belirsizlik nihayet sona erdi. Ersun Yanal ile karşılıklı anlaşılarak yolların ayrılmasının ardından, tecrübeli çalıştırıcıya 450 bin Euro ödenmişti. Önceki gece ise apar topar Şota Arveladze şehre geldi. 2 yıllık sözleşme yapıldığı KAP'a açıklanırken, Gürcü hoca yönetimindeki Trabzonspor, dün öğlen özel uçakla Hollanda'nın yolunu tuttu. Arnheim'deki çalışmalar 14 Temmuz'a kadar sürecek. Sonrasında Avrupa Ligi 2. ön eleme turu maçı var.

30 kişilik kafilede Yanal gittikten sonra affedilen Constant yer alırken, yeni transferler Hakan Arıkan, Okay Yokuşlu ve Alper Uludağ da Hollanda'ya gitti. Ülkesinde tedavisi süren Cardozo ile sıtma olduğu için 6 Temmuz'a kadar izinli olan Waris'in yanı sıra Medjani ve Mbia sonradan çalışmalara katılacak. Trabzon'un efsane oyuncularından olan Şota, “Sanki 18 yıl değil de 18 ay olmuş gibi. İnşallah herkesi memnun edeceğiz. Trabzon benim evim. Hedefimiz belli” dedi.