SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER

Forvete Lukas Podolski'yi monte edecek Galatasaray, sağ kanat için de Jefferson Farfan ismi üzerinde duruyordu. Farfan'ın arkasına düşünülen isim de kesinleşti. Tercih yine tecrübeli bir isimden yana yapıldı ve Benfica ile sözleşmesi biten Maxi Pereira 1 numaraya yükseldi. Galatasaray, 2007'den bu yana Benfica forması giyen ve Portekiz ekibinin en istikrarlı isimlerinden biri olarak öne çıkan futbolcuya 2 artı 1 yıllık kontrat önerdi. Alınan bilgilere göre, Uruguaylı yıldıza verilecek garanti rakam ise 2.5 milyon Euro.

PORTO VE STOKE DA PEŞİNDE

Maxi Pereira'yı isteyen tek kulüp de Galatasaray değil. Benfica, oyuncusuna revize edilmiş bir teklif yaptı. Porto da devrede. Hatta İngiliz Stoke City de Maxi Pereira için kesenin ağzını açtı. 31 yaşındaki futbolcuyu bir dönem Beşiktaş da yakından takip ediyordu.

Ancak bu tekliflerin hiçbiri Galatasaray'ın önerisinin yanından bile geçmiyor. Sarı-kırmızılıların maksimum kontrat önerisiyle bu oyuncuyu cezbederken, Fernando Muslera da milli takımdan yakın arkadaşını Türkiye'ye gelmesi konusunda ikna etti.