SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Gaziantepspor’un futbol şube sorumlusu Mustafa Kızıl, transfer konusunda 4 yabancı oyuncuyla imza aşamasına geldiklerini ve 1 yabancı futbolcuyla da görüşmelerin sürdüğünü belirterek, transferlerin Avusturya kampına kadar yetişeceğini söyledi.

Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok acele etmeden, teknik heyetin de onayını alarak transferleri gerçekleştireceklerini belirterek, “Transferde ‘geç kalınmış’ bir durum yok. Hocamızla görüşmelerimiz neticesinde 5 yabancı oyuncu konusunda mutabık kaldık. Bu oyunculardan 4 tanesiyle imza aşamasına geldik. Bir oyuncuyla da görüşmelerimiz sürüyor. Kısa sürede imzalar atılır diye tahmin ediyoruz” dedi.

Transferde adı bazı kulüplerle anılan kaleci Zydrunas Karcemarskas’ın takımda kalacağını vurgulayan Mustafa Kızıl, “Karcemarskas bizim önemli bir oyuncumuz ve kesinlikle takımda kalacak. Transferi söz konusu değil. Bir yıl daha sözleşmesi var. Bu sözleşmeyi uzatacağız. İnşallah Karcemarskas jübilesini burada yapacak ve sonrasında da Gaziantepspor’da hoca olarak çalışacak” ifadelerini kullandı.

“DAHA İYİ FUTBOL OYNAYACAĞIZ”

Kızıl, geçen sezon çok sayıda transfer yapan genç bir takım olduklarını hatırlatarak, bu yıl ise takımın genel iskeletinin hazırlandığını söyledi.

Bu sezon daha iyi bir Gaziantepspor beklediklerini anlatan Kızıl, “Geçen seneden daha iyi futbol oynayan ve keyif veren bir takım olacağız. En az 4 noktaya transfer yapacağız. Bu da gücümüzü artıracak. Bu transferler, Avusturya kampına kadar yetişecek ve takımdaki yerlerini alacak” diye konuştu.

“TAKIMI, GEÇMİŞİ BAŞARILI BİR İSME EMANET ETTİK”

Mustafa Kızıl, 2 yıllık sözleşme imzaladıkları teknik direktör Mutlu Topçu’nun tecrübesiz bir teknik direktör olduğu görüşüne katılmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Mutlu hoca, neye göre tecrübesiz. Yaklaşık 10 yıl Ertuğrul Sağlam hocamızla büyük kulüplerde görev almış, Bursaspor’da şampiyonluk yaşamış bir isim. Takıma çok şey kazandıracağını düşünüyorum. Ayrıca biz hoca seçimimizi ‘tamam bu olsun’ gibi bir düşünceyle kesinlikle yapmadık. Her şeyi araştırdık ve soruşturduk. Mesela Mutlu hoca, katıldığı pro lisans eğitimlerinde en iyiler arasında gösteriliyordu. Takımı yetenekli ve geçmişi başarılı bir isme emanet ettik.”