SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NBA yıldızı, Ali’ye yenildi

ULUSALARASI Basketbol Akademi (UBA) kampına katılan 14 yaşındaki Ali Pıtırlı, teke tek gösteri maçında ünlü NBA yıldızı Patrick Patterson'a sahayı dar etti.

Güncellenme: 12:52, 03/07/2015
NBA yıldızı, Ali’ye yenildi

Çanakkale’de 22 Haziran’da 12 gün süren kampın bitimine bir gün kala UBA ve Çanakkale Belediyesi, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda gösteri düzenledi. Basketbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği gösteride NBA takımı Toronto Raptors’ın dünyaca ünlü yıldızı Patrick Patterson ile Atletico Bilbao oyuncusu Danilo Andjusic mini bir şov yaptı. Gösteri sırasında özellikle Patrick Patterson’ın smaçları, izleyenleri coşturdu.

PATTERSON’U YENDİ

Bu arada kampa Bursa’dan katılan 14 yaşındaki Ali Pıtırlı, NBA yıldızı Patrick Patterson ile teke tek maç yaptı. Gösteri maçında 14 yaşındaki Ali Pıtırlı, NBA yıldızı Patterson’ı 3-2 yenmeyi başardı. Minik basketbolcu, Patrick Patterson’ı geçip son sayıyı attıktan sonrra galibiyeti arkadaşlarıyla kutladı. Patterson’da Ali’yi kutlayıp birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Patrick Patterson ve Danilo Andjusic’in yer aldığı takım, daha sonra Çanakkale Karması ile dostluk maçı oynadı. Karşılaşma sonunda Patterson, hayranlarına bol bol imza dağıtıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.